گل‌محمدی: ثوری تصمیم‌گیرنده فدراسیون بوکس نیست و افرادی دیگر همه‌کاره هستند/ هم وزن طالبی رزومه دارم!

سرپرست پیشین تیم ملی بوکس گفت: در حال حاضر حسین ثوری در فدراسیون بوکس تصمیم‌گیرنده نیست و افراد پشت‌پرده تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنند.

خبرنگار ورزشی ، عیسی گل‌محمدی، سرپرست پیشین تیم ملی بوکس که در روزهای گذشته به دلیل مشکلات موجود در این فدراسیون از سمت خود استعفا کرد، صبح امروز (دوشنبه) با برگزاری نشست خبری در خصوص مسائل مختلف فدراسیون بوکس اظهار داشت: در زمان انتخابات فدراسیون بوکس در ابتدا از افشین داوری حمایت کردم، اما وقتی او کنار کشید تصمیم گرفتم در کنار روح‌الله حسینی حضور داشته باشم.

وی تصریح کرد: بعد از ثبت‌نام حسین ثوری در انتخابات، او توانست با وعده‌ها و لابی‌هایی که انجام داد به‌عنوان رئیس فدراسیون بوکس انتخاب شود. پس از ریاست ثوری، سرپرستی تیم ملی به من پیشنهاد شد که به کلانتری، دبیر فدراسیون اعلام کردم اگر قرار به همکاری من با تیم ملی باشد باید تمامی مسائل تیم ملی در اختیارم باشد و کسی حق دخالت نداشته باشد. در روزهای گذشته نیز در نهایت پس از عدم همکاری فدراسیون از سمت خود استعفا کردم.

سرپرست پیشین تیم ملی بوکس تصریح کرد: از ابتدای همکاری با تیم ملی شرایط خود را اعلام کرده بودم، اما گویا دوستان فدراسیون فقط صرفاً به حرف زدن توجه می‌کنند و در عمل کار دیگری انجام می‌دهند. این در حیطه کاری من است که در مورد نفرات و بوکسورهای تیم ملی اظهارنظر کنم، ولی گویا آقایانی که از خارج بوکس وارد این رشته شده‌اند و حضور در چند فدراسیون در رزومه آنها دیده می‌شود قصد دارند افتخارات من را که هم وزن آنهاست، نادیده بگیرند!

گل‌محمدی تأکید کرد: اکثر قهرمانان دهه ۸۰ ایران که موفق به کسب سهمیه حضور در المپیک شدند از شاگردان من بودند و به نوعی تمام افتخارآفرینان بوکش با من همکاری داشته‌اند. همچنین اکثر تیم‌هایی که با هدایت من یا حضورم به‌عنوان سرپرست در رقابت‌های برون مرزی شرکت کردند موفق به کسب مدال شدند. در بوکس هم وزن ثوری و طالبی روزمه دارم، ولی گویا آقایانی چون کلانتری، طالبی می‌خواهند برای بوکس تصمیم گرفته و از خودشان شورای فنی تشکیل دهند.

وی در خصوص مشکلات خود با فدراسیون بوکس عنوان کرد: در روز حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک در اردوی تیم ملی، دکتر سلطانی‌فر قول داد سهمیه‌ رشته بوکس برای حضور در بازی‌های آسیایی از سه سهمیه به پنج سهمیه افزایش داشته باشد، اما این دوستان چندان از این اتفاق استقبال نمی‌کردند. در جلسه‌ای هم که به صورت دوستانه با آقایان داشتیم تنها این صحبت را مطرح کردم که باید هر پنج سهمیه اختصاص داده شده به بوکس را به مسابقات بازی‌های آسیایی اعزام کنیم که گویا این موضوع خوشایند نایب رئیس و دبیر فدراسیون نبود، در حالی که من از همان ابتدا گفته بودم باید در حیطه کاری خود همه‌کاره باشم.

سرپرست پیشین تیم ملی بوکس با انتقاد از عدم توجه به بوکسورهای تیم ملی خاطر نشان کرد:  بوکسورهایی در اردوی تیم ملی حضور دارند که کرایه ماشین ندارند، اما مسئولان فدراسیون اصلاً به فکر نیستند و بارها نیز در پاسخ به مطرح کردن مشکلات آنها اعلام کردند توجهی به اعتراضات آنها نداشته باشم. حتی رئیس فدراسیون اعلام کرد اگر بوکسوری از شرایط اردوی تیم ملی ناراحت است، می‌تواند اردو را ترک کند!

گل‌محمدی در پاسخ به این سؤال که «توجیه مسئولان فدراسیون بوکس برای اعزام سه بوکسور به بازی‌های آسیایی چیست؟»، گفت: آنها دنبال بهانه هستند تا در صورت عدم نتیجه‌گیری در بازی‌های آسیایی، این توجیه را داشته باشند که تنها با سه نماینده در این رویداد حاضر شده‌اند.

وی در مورد عدم حضورش در تورنمنت‌های مختلف عنوان کرد: قرار بود تیم ملی عازم قزاقستان شود و من به‌عنوان سرپرست باید در کنار تیم حضور می‌داشتم، اما اصلاً مرا به‌عنوان سرپرست حساب نکردند و شب اعزام از طریق احدی پیغام دادند که اسم من از همراهی تیم ملی خط خورده است! آیا این مسائل باعث ناراحتی نمی‌شود؟ در حال حاضر و در آستانه بازی‌های آسیایی و با وجود تأیید حضور پنج بوکسور در جاکارتا تنها سه نماینده را به تورنمنت مغولستان اعزام کردند که هر سه نفر آنها کیک‌بوکس کار هستند. متأسفانه شرایط بوکس ما به جایی رسیده است که طالبی ادعای حضور در شورای فنی آن را دارد.

سرپرست پیشین تیم ملی بوکس در پاسخ به این سؤال که حضور با سه بوکسور در بازی‌های آسیایی مورد تأیید احدی، سرمربی تیم ملی نیز قرار دارد یا خیر، گفت: اینکه می‌گویند احدی می‌خواهد با سه بوکسور عازم جاکارتا شود، اشتباه است. اگر همه شرایط دست او باشد احدی علاقمند است در هفت وزن بوکسور داشته باشیم، اما با او نیز صحبت کردند تا برخلاف میل باطنی اعلام کند با حضور سه بوکسور در این مسابقات موافق است.

گل‌محمدی با انتقاد از عدم توجه فدراسیون بوکس به پیشنهاد مغولستان برای حضور با ترکیب کامل تیم کشورمان در این رقابت‌ها، اظهار داشت: مغول‌ها حاضر بودند تیم ملی با ترکیب کامل در تورنمنت این کشور حضور داشته باشد و آنها نیز تمامی هزینه‌های اقامت تیم ملی را متقبل شوند و تنها فدراسیون برای بوکسورها بلیت تهیه کند، اما آقایان با وجود اینکه کل هزینه اعزام ۲۸ میلیون بود، این کار را نیز انجام ندادند.

وی افزود: زمانی که افشین داوری فدراسیون را تحویل ثوری داد، حدود سه میلیارد ریال بودجه در فدراسیون گذاشته بود و از بدهی‌ها نیز هفت میلیارد ریال را تسویه کرده بود، اما در حال حاضر آقایان توانایی پرداخت پول رستوران آکادمی و بلیت برای حضور تیم ملی با ترکیب کامل در مغولستان را نیز ندارند. همه این مسائل در حالی است که ثوری در مجمع فدراسیون مدعی شده بود به محض حضور در فدراسیون یک تا یک و نیم میلیارد بودجه برای فدراسیون فراهم خواهد کرد.

سرپرست پیشین تیم ملی بوکس در خصوص عدم استعفای خود با وجود مشکلاتی که به آن اشاره کرد، گفت: من از ابتدا با این آقایان قرار نبود، کار کنم. من به افشین داوری در انتخابات کمک کردم، اما پس از اینکه او در انتخابات شرکت نکرد تلاش کردم تا روح‌الله حسینی رئیس فدراسیون شود که این اتفاقات رخ نداد. پس از آن آقایان خودشان خواستند با من کار کنند. من خیلی تلاش کردم فضا را آرام کنم، اما نشد و در پایان هم استعفا دادم.

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: ثوری و کلانتری از یک منطقه محروم و قهرمان‌پرور آمده‌اند، اما من هم بدون رزومه نیستم و با بهترین و بزرگ‌ترین بوکسورهای ایران در باشگاه پیوند ساپکو کار کرده‌ام. حداقل افتخار این را داشته‌ام که مردان المپیکی کشورمان و قهرمانان بزرگ بوکس را تر و خشک کنم، با تیم ملی در سفرهای مختلفی حضور داشته باشم و بوکس ایران با من مدال‌های زیادی را کسب کرده است، اما تیم  ثوری در مسابقات جوانان قهرمانی کشور در سال ۸۵ به دلیل تخلفات صغرسنی از مسابقات اخراج شد. به‌هرحال رزومه هر کسی مشخص است. آقایان به من می‌گفتند به هیچ عنوان حق مصاحبه کردن نداری و این برایم منطقی نبود.

گل‌محمدی در ادامه بیان کرد: سؤال من از این دوستان این است که اگر قرار نبود در سفرها همراه تیم ملی حضور داشته باشم، پس چرا نام من برای تمامی مسابقات به شورای برون مرزی اعلام می‌شد. عیسی گل‌محمدی عشق سفر ندارد و بنده به اندازه وزن مسئولان فدراسیون رزومه ورزشی دارم و این را همه خانواده بوکس می‌دانند. با این همه رزومه و سفر با تیم ملی عاشق سفر رفتن نیستم.

وی با اشاره به نقش مقصودی در تصمیم‌های فدراسیون بوکس، گفت: در حال حاضر حسین ثوری در فدراسیون بوکس تصمیم‌گیرنده نیست و افراد پشت‌پرده تصمیم‌گیرنده هستند. نمی‌دانم چرا مقصودی که در زمان ناطق نوری از فدراسیون کنار گذاشته شد و وزارت ورزش نیز مخالف حضور او بود به عضویت هیت رئیسه این فدراسیون درآمده و در پشت پرده همه کاره فدراسیون است.

گل‌محمدی در پاسخ به این سؤال که آیا صحت دارد خانه کلانتری و ثوری را او تهیه کرده است، گفت: اصلاً دوست ندارم به این موضوع ورود کنم. بهنیا، مدیرعامل باشگاه پیوند ساپکو واقعاً آدم دل‌بزرگی است. او روح بزرگی دارد و واقعاً در طول این سال‌ها برای بوکس ایران زحمت زیادی کشیده است. زمانی که ثوری و کلانتری به تهران آمده بودند در آکادمی ملی اسکان داشتند، اما ما با آغوشی باز از آنها استقبال کردیم و به آنها خانه دادیم. البته ثوری برای خود خانه‌ای را اجاره کرده است، اما کلانتری همچنان در خانه‌ای که ما داده‌ایم، مستقر است. متاسفأنه آقایان جواب محبت ما را این طور دادند.

سرپرست پیشین تیم ملی بوکس در پاسخ به این سؤال که شنیده می‌شود بارها در اردوی تیم ملی درگیری‌هایی نیز وجود داشت. آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت:‌ اکبر احدی مربی باتجربه و باهوشی است. آقایان می‌خواستند در مسائل فنی تیم ملی دخالت کنند و اختلافاتی وجود داشت. ما در مقابل آنها ایستادیم و قبول نکردیم، چون من در کنار تیم ملی بودم به آنها اجازه دخالت کردن را ندادم. ما به فکر تیم ملی بودیم و در تلاش بودیم بچه‌ها در آرامش باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که گویا شنیده شده اکبر احدی در انتخاب بازیکنان اعزامی به بازی‌های آسیایی اختیار تام نداشته و آیا این موضوع صحت دارد  یا خیر، اظهار داشت: اکبر احدی چند روز پیش استعفا داد و من از او خواهش کردم در شرایط فعلی چنین تصمیمی نگیرد. او بازیکنان را برای اعزام به بازی‌های آسیایی معرفی کرده است. در حال حاضر فروتن گل‌آرا نیز به تیم ملی دعوت شده و باید این طور بگویم مرده او در ایران حریف ندارد، پس هیچ انتقادی به دعوتش وارد نیست، اما یک گلایه‌ای از او و سجاد محرابی دارم. آنها بدون اجازه اردوها را ترک کردند و حتی بنده که سرپرست اردوی تیم ملی بودم  از این موضوع خبر نداشتم. به‌هرحال اکبر احدی با مربیان بزرگی کار کرده و کار خود را می‌داند.

گل محمدی در پاسخ به این سؤال که گویا در طول این شش ماه ملی‌پوشان حقوقی دریافت نکرده‌ا‌ند، آیا این موضوع صحت دارد، گفت:‌ بله در طول این شش ماه ملی‌پوشان حتی یک ریال  هم حقوق دریافت نکردند. آنها حتی کرایه ماشین هم ندارند و من پول آنها را می‌دهم. ابراهیم ناظری به دلیل مشکلاتی که داشت از تیم ملی قهر کرد، اما آقایان او را تهدید کردند که اگر در اردوها حضور نداشته باشد او را مادام‌العمر از بوکس خط خواهیم زد.

وی در پاسخ به این سؤال که شنیده شده پس از بازی‌های آسیایی اکبر احدی را از تیم ملی کنار خواهند گذاشت و آیا این موضوع صحت دارد، گفت: اکبر مربی بزرگی است و امکان ندارد که بتوانند او را کنار بگذارند.

سرپرست پیشین تیم ملی بوکس در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: متأسفانه فدراسیون فعلی با فدراسیون دوره قبل هیچ تفاوتی نکرده است، همان فامیل‌ بازی‌هایی که دوره قبل وجود داشت. متأسفانه همچنان این رفتارها در فدراسیون بوکس وجود دارد. این رفتارها همه درد است. درد را از هر طرف بخوانیم باز هم درد است. قهرمانان ما برای رفت و آمد کرایه ماشین ندارند، اما در طبقه دوم فدراسیون بوکس فامیل‌بازی است. آقایان دخترخاله، خاله و خواهرزاده خود را به فدراسیون آورده‌اند.

گل محمدی در پاسخ به این سؤال که چه دلیلی دارد که فدراسیون در این شش ماه مدیریت ثوری به این اندازه درگیر حواشی بوده است، گفت:‌ واقعاً نمی‌دانم که چرا حسین ثوری قدرت تصمیم‌گیری ندارد. او آدم خوبی است، اما قدرت تصمیم‌گیری ندارد و کسی دیگر در فدراسیون تصمیم می‌گیرد. متأسفانه آقایان به من اهانت کردند. من سرپرست تیم ملی بودم، اما در سایت فدراسیون طی دو روز گذشته اعلام کردند بنده سرپرست تدارکات هستم! رزومه هر کسی در بوکس ایران مشخص است؛ آنهایی که هیچ رزومه‌ای ندارند حالا برای بوکس تصمیم می‌گیرند! این اهانت‌ها عاقبتی نخواهد داشت.

سرپرست پیشین اردوی تیم ملی بوکس در ادامه صحبت‌های خود، اظهار داشت: من از وزیر ورزش یک خواهشی دارم. او یک مدیر ورزشی است. صالحی امیری هم رزومه بلندبالایی در مدیریت خود دارد. از آنها خواهش می‌کنم به بوکس یک نگاه ویژه داشته باشند. بوکس ما با این وضعیت به زودی نابود خواهد شد، اما باید به رئیس فدارسیون هم بگویم او اگر بخواهد دوستان خود را دور بزند و با این رفتارها پیش برود پایان چهار ساله مدیریت خود را نخواهد دید.

گل‌محمدی در پاسخ به این سؤال که شنیده شده حسین ثوری در تلاش است تا از کنار بوکس به مجلس ورود کند آیا او چنین تصمیمی را دارد یا قرار است در فدراسیون بوکس برای سال‌های آینده مدیریت کند، گفت: او مدعی شده برنامه هشت ساله دارد، اما فکر نمی‌کنم چنین برنامه‌ای برای بوکس داشته باشد. او اگر با این روند پیش برود فکر نمی‌کنم یک سال آینده را ببیند. این آقایان همه دوستان خود را که در انتخابات به آنها کمک کرده‌اند را از دست داده‌اند، آنهایی که حامی آقایان بودند به جمع منتقدان پیوسته‌اند و این نشان می‌دهد که شرایط‌شان خیلی خوب نیست.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار