مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور| قم قهرمان شد/ جا به جایی یک رکورد ملی و خداحافظی ارزنده از ورزش قهرمانی

مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در رده مردان با قهرمانی تیم قم به پایان رسید.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در بخش آقایان که با شرکت ۲۰۰ ورزشکار از استانهای سراسر ایران از صبح دیروز (شنبه) ۲۶ خردادماه به میزبانی شایسته هیأت دو و میدانی استان خراسان رضوی در مجموعه ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد مقدس آغاز شده بود، امشب با قهرمانی تیم قم پایان یافت.

تیم فارس به مقام نایب قهرمانی رسید و کرمانشاهی‌ها نیز بر سکوی سوم این رقابت‌ها ایستادند.

با عملکرد مطلوب ورزشکاران و کادر فنی در استان قم، این تیم موفق به کسب عنوان نخست در هر ۳ رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در بخش آقایان شده است.

در جریان برگزاری مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در ماده ۴۰۰ متر بامانع، رضا ملک پور از استان قم موفق شد با ثبت زمان ۵۰.۹۲ ثانیه ضمن کسب عنوان نخست در این ماده، رکورد ملی ۴۰۰ متر بامانع ایران را ارتقاء دهد. پیش از این، غلامرضا کریمی با زمان ۵۰.۹۶ ثانیه رکورد دار این ماده بود. او در مهرماه سال ۱۳۸۵ این رکورد را به ثبت رسانده است.

همچنین، جلیل ناصری، دونده خوش آتیه ایلامی با کسب ۲ مدال طلا در مواد ۵۰۰۰ متر و ۱۰۰۰۰ متر به عنوان ستاره این دوره از مسابقات معرفی شد.

در حاشیه برگزاری مسابقه پرش طول، محمد ارزنده، پرنده المپیکی اهل چهارمحال و بختیاری نیز با ادای احترام به تمام قهرمانان این ماده و با کسب اجازه از بزرگان دو و میدانی ایران از ورزش قهرمانی خداحافظی کرد.

مراسم اهدای جام قهرمانی به تیم‌های برتر با حضور هاشم صیامی، دبیر فدراسیون دو و میدانی، حمید فردین پور، نایب رییس فدراسیون، عباس فتحی، مسئول کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون، تیمور غیاثی و هادی سپهرزاد، اعضای سازمان تیم‌های ملی فدراسیون، علی رضایی، مسئول کمیته رده‌های پایه فدراسیون، امیرعلی سعادتمند، رییس هیأت دو و میدانی استان خراسان رضوی، رضا عسگرزاده، دبیر هیأت و تنی چند از قهرمانان، مربیان و پیشکسوتان دو و میدانی ایران و استان خراسان رضوی برگزار شد.

پیش از این در ادوار مختلف رقابت‌های دو و میدانی ایران، معرفی تیم‌های برتر با محاسبه امتیازات کسب شده توسط ورزشکاران صورت می گرفت. با بررسی‌های به عمل آمده در کمیته برگزاری مسابقات و تصویب آیین نامه اصلاح شده برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در سال ۱۳۹۷، رده بندی تیم های برتر مطابق با استانداردهای جهانی مسابقات دو و میدانی با محاسبه تعداد مدال های کسب شده و اولویت بندی به رنگ مدال‌ها انجام شد و تیم‌های برتر نیز معرفی شدند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار