جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه|کی‌روش خطاب به وزیر ورزش: تاکنون بازیکنانی به مانند ایرانی‌ها ندیده‌ام که دریافتی‌شان این قدر کم باشد+عکس

وزیر ورزش و جوانان به اردوی تیم ملی رفت و با سرمربی تیم ملی و بازیکنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان پس از پیروزی تاریخی تیم ملی فوتبال ایران برابر مراکش با حضور در اردوی تیم ملی از عملکرد این تیم در دیدار نخست جام جهانی تشکر و قدردانی کرد.

در ابتدای این دیدار  که سفیر ایران در روسیه و همچنین محمود اسلامیان نیز در آن حضور داشت، محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال با قدردانی از تلاش‌های کارلوس کی‌روش و اعضای کادر تیم ملی اظهار داشت: تیم ملی ما بهترین فرزندان این کشور را به خود می‌بیند. زحمات شبانه روزی کی‌روش و کادرشان که ۲۱ ساعت در روز کار می‌کنند را، این فرزندان و قهرمانان ایران در زمین پیاده کرده و هشتاد میلیون ایرانی را شاد کردند. شاد کردن قلب هشتاد میلیون ایرانی در جهان بزرگترین پاداشی بود که در این بازی اتفاق افتاد.

پس از صحبتهای دبیرکل فدراسیون فوتبال، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی هم با قدردانی از حضور وزیر ورزش، اسلامیان و سفیر ایران در روسیه در اردوی تیم ملی گفت: آقای ساکت لطف دارند، اما در اینجا سوپرمن معنا ندارد. در اینجا گروهی از بازیکنان زحمتکش و مربیانی حضور دارند که توانایی ابرکارها را دارند. جناب آقای دکتر سلطانی فر! اگر اجازه دهید می‌خواهم خدمت‌تان عرض کنم که بنده با بیش از ۳۶ سال تجربه در مربیگری، هیچ وقت با چنین بازیکنانی کار نکردم که دریافتی‌شان انقدر کم باشد و ارائه و پایبندی‌شان انقدر زیاد.

وی افزود: بازیکنان و پسران فروتن و به دور از غروری داریم که همیشه به ایران پایبند و متعهد هستند ولی استحقاق توجه بیشتر و محبت بیشتری از طرف مقامات ورزش و فدراسیون در این چند سال دارند. از حضرتعالی خواهش می‌کنم که این اتفاق بیفتد. ما این بردمان را نه تنها با بازیکنانی که امروز اینجا حضور دارند، بلکه با بازیکنانی که در گذشته تیم ملی بوده‌اند، تقسیم می‌کنیم. از صمیم قلب هم آرزو می‌کنم که این برد و موفقیت جامعه فوتبال ایران را متحدتر و همدل‌تر کنار هم قرار دهد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با قدردانی از حضور وزیر ورزش در اردوی تیم ملی تصریح کرد: همانطور که قبلا همه گفته‌ام پسران ما زحمت‌شان را کشیدند، اما امروز قبل از تمرین هم به آنها گفتم که مطلبی برای جشن گرفتن نداریم و هدف‌مان تحقق رویاهای ملت ایران است و امیدواریم این اتفاق بیفتد. نگرش و طرز تفکر من از روز ابتدایی که در اینجا حضور دارم این بوده که هیچ بازیکنی صاحب پیراهن تیم ملی نیست و فقط این اجازه را پیدا می‌کند که این پیراهن را بر تن کند با یک مأموریت و هدف و آن اینکه پیراهن مقدس تیم ملی را در جایگاه رفیع تری قرار دهد.

او سپس از بازیکنان تیم ملی پرسید، آماده اید؟ که بازیکنان با صدای بلند به ندای سرمربی تیم ملی پاسخ مثبت دادند.

در ادامه سلطانی‌فر ضمن تبریک ایام عید فطر، پیروزی تیم ملی ایران برابر مراکش را بسیار بزرگ خواند و افزود: این پیروزی باعث شادی یک ملت شد و نشاط و شادی سراسری را بین همه مردم ایران در کل دنیا به وجود آورد. عملکرد شما برابر مراکش باعث شد ایرانیان سراسر جهان از داشتن چنین تیمی به خودشان ببالند. من از همه شما و اعضای تیم از بازیکنان تا کادر فنی و به ویژه آقای کی‌روش تشکر می‌کنم. شما مورد حمایت و پشتیبانی یک ملت بزرگ، تاریخ ساز و فرهنگ دوست هستید و آنها با عشق و حمایت از شما به دنبال غرورآفرینی‌های دیگری هستند.

وی با اشاره به دیدار اعضای تیم ملی با حسن روحانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در آن جلسه، کی‌روش و اعضایی که حضور داشتند، خاطرشان است که بنده گفتم که اولین دیدار ما در جام جهانی همزمان با روز عید فطر است و بچه ها قول می‌دهند که عیدی بزرگی به ملت ایران بدهند. خوشبختانه این اتفاق افتاد و دیدید چه شور و شوقی در کشور ایجاد شد.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: وقتی آن جلسه تمام شد در جلسه‌ای که به صورت خصوصی با کی‌روش داشتم به او گفتم که جدای از تعارفات، من اعتقاد دارم که شما مربی بسیار توانمند و مسلطی هستید و مطمئن هستم که در روسیه نتیجه می‌گیرید. گفتم که هم خود شما با تجربه و توانمند هستید و هم اینکه بازیکنانی با عزمی دارید. این را کارنامه تیم ملی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی به خوبی نشان داد که بدون اما و اگر به جام جهانی صعود کرد. چیزی که مهم است اینکه این تیم مصمم است و عزم و اراده ویژه‌ای برای شاد کردن دل مردم ایران و دفاع از حیثیت ایران دارد.

سلطانی‌فر افزود: این اعتقاد را داشته و دارم و الان هم می‌گویم که شما دو بازی دشوار دیگر دارید. حریفان ما قهرمانان جهان و اروپا هستند و از بهترین بازیکنان دنیا استفاده می‌کنند اما فوتبال قابل پیش بینی نیست. نتیجه‌ای که در روز یکشنبه اتفاق افتاد و مکزیک آلمان را شکست داد، قابل پیش بینی نبود. من به عنوان کسی که فوتبال را از ۴۰، ۴۵ سال قبل به دقت پیگیری می‌کردم و مسابقات جام جهانی را از سال ۱۹۷۰ و اوج برزیل با پله به یاد دارم، همیشه در خلال جام جهانی اتفاقات و وقایع زیادی می‌افتد. تیم‌هایی که مسابقات را خوب شروع نکردند، قوی شدند و تیم‌هایی که کسی روی آنها حساب باز نمی‌کرد، نتایج خوبی گرفتند. الان هم خیلی امید داریم که پس از نتیجه خوبی که تیم ملی در بازی اول گرفت و با این اعتماد به نفس فعلی به همراه تدابیر ویژه سرمربی تیم ملی و پشتیبانی یک ملت بتوانیم این عملکرد خوب را تداوم ببخشیم.

وی ادامه داد: یکی از دلایلی که به اردوی تیم ملی آمدم، این بود که فکر کردم به قول‌هایی که به بچه ها می‌دهیم، خیلی سریع عمل کنیم. هر چند شاید به دلیل تعطیلی یکی دو روز تأمین پاداش خیلی راحت نبود، اما من تأکید داشتم و مصمم بودم که بتوانیم پاداش پیروزی اول را قبل از بازی دوم تقدیم کنیم. اگرچه تلاش و نتیجه‌ای که شما به دست آوردید ارزش آن بسیار بسیار بیشتر از پاداش‌های مادی است و اصلا قابل قیاس نیست، اما خواستم به شما بگویم همانطور که تا به حال حمایت و پشتیبانی کرده‌ایم تا پایان هم با شما هستیم.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: البته همانطور که گفته‌ام همین که توانستیم صعود مقتدرانه‌ای به جام جهانی داشته باشیم و به جمع  تیم برتر دنیا بپیوندیم، یک پیروزی بزرگ است و پیروزی در دیدار برابر مراکش هم حماسه بزرگی بود. دو بازی دیگر را هم با تمام توان، انگیزه و ظرفیت به مصاف حریفان برویم تا بتوانیم دل مردم را شاد کنیم. به امید روزهای بهتر و شادتر و به امید روزهایی که هر قدمی که بر می‌داریم باعث شادی دل مردم شود و باعث شود یک ملت احساس غرور و انسجام کند و ایران در مسیر توسعه، ارتقا و پیشرفت گام بردارد.

سلطانی‌فر در پایان با اشاره به تلاش‌های مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و محمدرضا ساکت اظهار داشت: آقای تاج با وجود شرایط جسمانی‌شان روزانه هفت، هشت بار با من تماس می‌گیرند تا تیم ملی با پشتیبانی کامل بازی‌های باقی مانده را انجام دهد و تیم ملی بتواند روند رو به رشدش را ادامه دهد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار