جام جهانی ۲۰۱۸| اینفانتینو: روسیه در این رقابت‌ها امن‌تر از هر زمان دیگری خواهد بود

رئیس سوئیسی فیفا از ضریب بالای امنیت روسیه در طول جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال ابراز اطمینان کرد.

، جانی اینفانتینو در برنامه شبکه تلویزیونی روسیا تودی ویژه جام جهانی ۲۰۱۸ با مجری‌گری پیتر اشمایکل، دروازه‌بان پیشین منچستریونایتد و تیم ملی دانمارک گفت: این یک حقیقت است که روسیه در طول برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال امن‌تر از هر زمان دیگری خواهد بود.

رئیس فیفا ادامه داد: دولت روسیه به خوبی اهمیت جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال را می‌داند و می‌خواهد میهمان‌نوازی‌اش را به خارجی‌ها نشان دهد. تمام شرایط لازم برای برگزاری بدون اضطراب این رقابت‌ها مهیا است بنابراین کسانی که می‌خواهند از فوتبال، ورزش و فصل تابستان لذت ببرند می‌توانند بدون هیچ‌گونه خطری به روسیه بیایند.

اینفانتینو درباره علت استفاده از سیستم کمک‌داور ویدئویی (VAR) برای نخستین‌بار در جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال اظهار داشت: ۲ سال این سیستم را مورد آزمایش قرار دادیم و با به‌دست آوردن نتایج لازم برای استفاده از آن در جام جهانی ۲۰۱۸متقاعد شدیم. باید اعتراف کنم شخصا از ایده سیستم کمک‌داور ویدئویی بسیار هراس داشتم که هیجان بازی فوتبال را با توقف آن تحت‌تاثیر قرار دهد. الان هر بیننده با داشتن تلویزیون در خانه و تلفن همراه در عرض چند ثانیه‌ می‌تواند به نقض قوانین یک بازی توسط بازیکنان پی ببرد. تنها کسی که در این میان چنین امکانی ندارد داور است. نتایج بررسی‌ها نشان داد که از هر سه بازی یک اشتباه داوری بسیار روشن و تاثیرگذار است. با به کارگیری VAR این نسبت به یک اشتباه در ۱۹ بازی تغییر کرده است. الان به تصمیم خود در استفاده از این سیستم در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ایمان کاملی دارم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار