واکنش قهرمان پرتاب دیسک جوانان آسیا به شکستن رکورد حدادی با صغر سنی

قهرمان پرتاب دیسک جوانان آسیا به موضوع صغر سنی‌اش واکنش نشان داد.

حسین رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره کسب عنوان قهرمانی در رقابت‌های جوانان آسیا اظهار داشت: مسابقات در سطح بالایی برگزار شد، البته من قبل از اعزام هم امید زیادی به کسب مدال داشتم، چرا که در تمرین رکوردهای ۶۴ متر و حتی ۶۵ متر را به ثبت رسانده بودند و در رکوردگیری قبل از اعزام نیز توانستم دیسک را ۶۲ متر پرتاب کنم.

وی افزود: رقیب اصلی من از کشور قطر بود که عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه داشت، اما من عملکرد بهتری داشتم و با رکورد ۶۲.۲۹ متر به مقام قهرمانی رسیدم و رکوردی را که در اختیار احسان حدادی بود، شکستم. باید این را هم بگویم که شرایط محل مسابقات تاثیر منفی بر روی عملکردم گذاشت. ژاپن غذاهای بدی داشت و این موضوع به همراه شرایط آب و هوایی باعث شد تا بدنم اُفت کند. به هر حال توانستم روی سکوی قهرمانی بایستم، اما قول می‌دهم در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان که ۲۵ روز دیگر به میزبانی فنلاند برگزار می‌شود، عملکردی بهتر از این داشته باشم و رکورد بهتری را به ثبت برسانم.

قهرمان پرتاب دیسک جوانان آسیا ادامه داد: قطعاً هدف بعدی‌ام کسب مدال در رقابت‌های جهانی فنلاند است. البته برنامه‌ریزی اصلی که به همراه مربی‌ام هادی سپهرزاد کرده‌ایم، کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است. بدون شک اگر مسئولان حمایت کنند، می‌توانم در المپیک جزو مدال‌اوران باشم.

رسولی درخصوص چگونگی انتخاب رشته پرتاب دیسک گفت: من این رشته را از دو سال قبل آغاز کرد و الان یک سال است که زیر نظر هادی سپهرزاد تمرین می‌کنم. من برای اولین بار از طرف مدرسه‌ام در استان مرکزی در مسابقه شرکت کردم و در آنجا بدون آنکه تکنیکی داشته باشم، توانستم مقام اول استانی را کسب کنم. پس از آن کارشناسان مختلف نظراتی را دادند و گفتند که می‌توانم در این رشته به موفقیت‌های زیادی برسم.

وی در واکنش به موضوع «صغر سنی» و استفاده از شناسنامه برادر مرحومش عنوان کرد: وقتی یک نفر به یکباره پیشرفت می‌کند، خیلی‌ها نمی‌توانند این پیشرفت را ببینند و برایش حاشیه درست می‌کنند. من پیشرفت کردم، اما یک نفر که مدعی بود جانشین احسان حدادی است، او را پشت سر گذاشتم. پشت سر من حرف‌های زیادی زدند اما با همین اعزام به مسابقات، به آنها ضربه وارد شد. در مجموع من به این صحبت‌ها گوش نمی‌دهم. اصلاً چنین چیزی نبوده و من با شناسنامه کسی دیگر در آسیا مسابقه ندادم.

رسولی درباره استعلام‌هایی که فدراسیون دوومیدانی و وزارت ورزش در این باره گرفتند تا مشکلی پیش نیاید، گفت: استعلام‌ها از همه ارگان‌ها گرفته شد و دیدند که چنین چیزی صحت ندارد و مرا اعزام کردند. در قدیم برای من شناسنامه نگرفته بودند و من با شناسنامه برادر مرحومم که یک سال بزرگتر بود، در برخی مسابقات داخلی شرکت می‌کردم، چون هدفی برای حضور در رقابت‌های برون‌مرزی نداشتم. زمانی که متوجه شدم داشتن سن پایین‌تر بهتر است، با خودم گفتم که چرا نباید حقم را بگیرم. بنابراین شناسنامه‌ام را از ثبت‌ احوال تحویل گرفتم که این اتفاق نیز اواخر سال ۹۶ صورت گرفت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار