گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از روسیه|شب پرشور ایرانی‌ها در مرکز مسکو/ میدان سرخ سه رنگ شد + عکس و فیلم

در فاصله دو شب مانده به آغاز جام جهانی هواداران ایرانی زیادی در میدان مرکزی شهر مسکو به حمایت از تیم ملی فوتبال کشورمان پرداختند.

خبرنگار اعزامی از روسیه، با توجه به زمان دو روزه تا آغاز جام جهانی، هواداران فوتبال از کشورهای مختلف در میدان‌های اصلی شهرهای میزبان جام جهانی دور هم جمع می‌شوند. یکی از اصلی‌ترین شهرها مسکوست و یکی از اصلی‌ترین میدان‌ها، میدان سرخ مسکو محسوب می‌شود، جایی که از دو شب پیش حضور پرشور هواداران آغاز شده است و شب گذشته تا بامداد امروز (سه‌شنبه) یک شب پرشور ایرانی در میدان سرخ رقم خورد.

هواداران ایرانی با پرچم، کلاه‌های هواداری به رنگ پرچم ایران، شیپورهای مخصوص و... آمده بودند تا حمایت‌شان را از تیم ملی نشان بدهند. در میان پسران و دختران ایرانی که بسیار پرشور تیم ملی را تشویق می‌کردند و نام ایران را فریاد می‌زدند، بودند افراد دیگری هم که ملیت ایرانی نداشتند، اما شور و هیجان ایرانی‌ها آنها را هم به تشویق وا می‌داشت. در این بین چند شهروند چینی و چند شهروند ژاپنی به میان ایرانی‌ها آمدند و علاوه بر همراهی ایرانی‌ها عکس‌هایی هم به یادگار گرفتند. آرژانتینی‌ها به تشویق ایران پرداختند و حتی روس‌ها حسابی با هواداران ایرانی همراهی کردند.

با اینکه در ساعات اولیه شب آرژانتینی‌ها و برزیلی‌ها در میدان سرخ بسیار پر شور و هیجان بودند، اما این ایرانی‌ها بودند که با تعداد بسیار زیاد و البته شور و هیجان بالا میدان سرخ را به شبی پرشور برای ایرانی‌ها تبدیل کردند. مراکشی‌ها نیز که اولین حریف ایران در جام جهانی هستند، با تعداد بسیار کم در میدان سرخ حضور داشتند و البته توپی با خود همراه داشتند که فوتبال بازی می‌کردند. نکته جالب کری‌خوانی مراکشی‌ها برای ایرانی‌ها بود که البته بی‌پاسخ نماند. تماشاگران ایرانی با شعارهایی برای هر سه حریف تیم ملی در جام جهانی کری خواندند و حتی در قسمتی عجیب سرود قهرمانی می‌خواندند.

شور و هیجان ایرانی‌ها با پرچم سه رنگ سبز و سفید و قرمز در میدان سرخ باعث شده بود هیجان بین رسانه‌ها نیز بسیار بالا باشد و شبکه‌ها مختلف جهانی مشغول فیلمبرداری از تماشاگران ایرانی بودند، تماشاگرانی که برخی از آنها برای حمایت از تیم ملی به روسیه سفر کرده‌اند و برخی هم یا در مسکو دانشجو هستند یا اینکه مقیم این شهر بزرگ.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار