سلیمانی: در زمان دبیرکلی اسدی خلاف قانون AFC عمل شده است!/ اگر قانون لژیونرها را در فوتسال تغییر دهیم لیگ‌مان زیر سؤال می‌رود

دبیر کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال گفت: در زمان دبیر کلی علیرضا اسدی در فدراسیون فوتبال،‌ قانون AFC در لیگ برتر فوتسال اجرا نشده و تخلف صورت گرفته است.

خبرنگار ورزشی ،‌ هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال چند هفته قبل برای فصل آینده لیگ برتر فوتسال قانونی را به تصویب رساند که بازیکنان لژیونر که در تیم‌های باشگاهی خارجی بازی می‌کنند تا نیم‌فصل اجازه بازگشت به تیم‌های داخلی و حضور در لیگ برتر فوتسال را ندارند، موضوعی که با اعتراض شدید اهالی فوتسال به ویژه بازیکنان لژیونر مواجه شد.

کاظم سلیمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی درباره این قانون و اینکه گفته می‌شود قرار است هیئت رئیسه فوتسال دوباره این قانون را بازبینی کند،‌ اظهار داشت: این قانون است. وقتی پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه‌ها بسته می‌شود، دیگر نمی‌توانیم آن را مجدداً باز کنیم تا تیم‌ها بازیکن جدید جذب کنند. طبق قانون در تاریخ ۳۰ خرداد ماه پنجره نقل‌وانتقالاتی بسته خواهد شد و باشگاه‌ها نمی‌توانند بازیکن جدید جذب کنند.

وی ادامه داد: فکر نمی‌کنم هیئت رئیسه سازمان لیگ هم بخواهد این قانون را تغییر دهد،‌ چون اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم، باید قوانین AFC را زیر پا بگذاریم. ما الان به‌عنوان الگوی فوتسال در آسیا انتخاب شده‌ایم و اگر آن‌ها بدانند ما این قانون را زیر پا گذاشته‌ایم کل لیگ‌مان زیر سؤال خواهد رفت.

«چرا این قانون فقط در این فصل اعمال می‌شود و در فصول گذشته چنین قوانینی وجود نداشت؟»، دبیر کمیته فوتسال در واکنش به این پرسش به خبرنگار تسنیم گفت: این دستوری بوده که در زمان علیرضا اسدی (دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال) صادر شده است و در لیگ ایران خلاف دستورالعمل AFC عمل می‌شد! آن موقع خلاف قوانین عمل شده است و الان ما می‌خواهیم طبق قانون رفتار کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار