قمری: مسائل اخیر را به اطلاع وزیر ورزش می‌رسانم/ به معاون سلطانی‌فر گله کردم

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: به معاون وزیر ورزش گلایه کردم که چرا ما به عنوان متولی این رشته در جریان سند توسعه ملی دوچرخه‌سواری نیستیم.

خسرو قمری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره حاشیه‌های مراسم نکوداشت روز ملی دوچرخه که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: توسعه ورزش همگانی یکی از اولویت‌های ما است و هر چقدر این توسعه بیشتر باشد، به نفع دوچرخه‌سواری است، اما گاهی اوقات ناهماهنگی و بی‌نظمی می‌تواند آفت هر کاری باشد. در مراسم امروز موضوع سند توسعه ملی دوچرخه‌سواری و همچنین ایجاد کمیته همگانی مطرح شد که من در همان جا به عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش گلایه کردم و گفتم اگر قرار است سندی تهیه شود، باید فدراسیون دوچرخه‌سواری به عنوان متولی اصلی این رشته از همان ابتدا در جریان باشد.

وی افزود: اینکه یک کمیته همگانی دیگر نیز خارج از فدراسیون تشکیل شود، در واقع نوعی موازی‌کاری است. در مراسم امروز به من گفتند که سند توسعه ملی دوچرخه‌سواری را امضا کنم، اعلام کردم که اطلاعی از این سند ندارم و بنابراین امضا هم نمی‌کنم. من باید کاری را انجام بدهم و در مسیری قدم بردارم که حداقل اطلاعات را داشته باشم. امروز هم که به این مراسم رفتم، فقط به دعوت معاون وزیر ورزش بود.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ادامه داد: من به احمدی گفتم که در این باره جلسه‌ای گذاشته شود تا این ناهماهنگی از بین برود. به ما از طریق وزارت ورزش گفتند که کمیته توسعه همگانی داشته باشیم و ما هم این کمیته را ایجاد کردیم. حالا قرار نیست یک نفر برای خودش ابلاغ بزند و خودش را مسئول یک کمیته جدید به همین نام کند. معتقدم چنین ناهماهنگی‌هایی باعث هدر رفتن سرمایه می‌شود.

قمری با اشاره به حضور رئیس فدراسیون ورزش همگانی در مراسم امروز گفت: نکته جالب توجه اینکه رئیس این فدراسیون هم فرد موردنظر را که خودش را مسئول کمیته همگانی دوچرخه‌سواری معرفی می‌کرد، نمی‌شناخت. نکته دیگر اینکه این کمیته از افرادی دعوت کرده بود که نمی‌توانستند در مراسم‌های مربوط به دوچرخه‌سواری شرکت کنند، چرا که این افراد مدعو، محروم هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است در این باره به وزیر ورزش نامه بنویسد؟ عنوان کرد: اگر بخواهم این کار را انجام بدهم، برای تعیین و تکلیف مجموعه خودم است. ما در حال بررسی این موضوع هستیم که یا به صورت حضوری یا به صورت مکتوب در این باره با وزیر ورزش صحبت کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار