لیگ جهانی کاراته استانبول| دومین طلای ایران به نام خدابخشی ضرب شد

نماینده شایسته کاراته ایران در دیدار نهایی وزن ۸۴- کیلوگرم لیگ جهانی استانبول با برتری مقابل حریف مقدونیه‌ای به دومین مدال طلای کشورمان در این رقابت‌ها دست یافت.

خبرنگار ورزشی ، پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان از صبح جمعه ۱۸ خرداد ماه با حضور ۶۰۷ کاراته‌کا از ۶۳ کشور در شهر استانبول ترکیه آغاز شد و امروز (یکشنبه) نیز با برگزار دیدارهای رده‌بندی و نهایی به پایان می‌رسد.

در دیدار نهایی وزن ۸۴- کیلوگرم، مهدی خدابخشی به مصاف برات جاکوپی از مقدونیه رفت و با برتری ۷ بر ۳ مقابل این حریف دومین طلای کاراته ایران در پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان را به نام خود ثبت کرد. حریف خدابخشی دارنده نشان نقره قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۷ بود.

مهدی خدابخشی روز گذشته (شنبه) در گام نخست مقابل تورگوت حسن‌اف از آذربایجان به برتری ۲ بر صفر دست یافت و در دور دوم نیز با نتیجه ۶ بر صفر مقابل گوکان گوندوز از ترکیه پیروز شد. خدابخشی در مرحله سوم در حالی که با نتیجه یک بر صفر از جورجیوس زانوس حریف یونانی خود عقب بود، کاراته‌کا یونانی هانسوکو شد.

نماینده وزن ۸۴- کیلوگرم ایران در مرحله چهارم با نتیجه ۵ بر صفر از سد مهدی قراری‌زاده گذشت.  او در مرحله نیمه نهایی نیز با برتری ۲ بر صفر مقابل میشله مارتینا از ایتالیا پیروز شد تا به دیدار نهایی صعود کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار