لیگ جهانی کاراته استانبول| با طلای اباذری، شاگردان هروی مقتدرانه قهرمان شدند/ کسب ۳ طلا، ۲ نقره و ۷ برنز ره‌آورد کاراته ایران از ترکیه

با کسب مدال طلای صالح باذری در پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان استانبول شاگردان هروی با اقتدار به مقام قهرمانی دست یافتند.

خبرنگار ورزشی ، پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان از صبح جمعه ۱۸ خرداد ماه با حضور ۶۰۷ کاراته‌کا از ۶۳ کشور در شهر استانبول ترکیه آغاز شد و امروز (یکشنبه) نیز با کسب سه نشان طلای (امیر مهدی‌زاده، مهدی خدابخشی و صالح اباذری)، دو نقره (سیدعلی کریمی و بهمن عسگری)  و هفت برنز (طراوت خاکسار، امیر میرزایی، ذبیح‌الله پورشیب، سامان حیدری، کاتای تیمی مردان اراک، کاتای تیمی بانوان و کاتای تیمی بانوان اصفهان)  برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

در این چارچوب و در دیدار نهایی وزن ۸۴+ کیلوگرم، صالح اباذری به مصاف دارنل لاردی از هلند رفت و پس از تساوی ۵ - ۵ در هانتی با رأی داوران به برتری دست یافت تا سومین مدال طلای کاراته ایران در پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان را به نام خود ثبت کند. لاردی طلای کاراته وان اسپانیا در سال ۲۰۱۸ و نقره اتریش و برنز قهرمانی اروپا را در سال ۲۰۱۸ در کارنامه خود داشت.

صالح اباذری جوان شایسته کاراته ایران روز گذشته (شنبه) کار خود با برتری ۲ بر یک مقابل آنجلو کسیچ از کرواسی آغاز کرد. او در مرحله دوم با نتیجه ۷ بر ۶ از سد مورنو شپارد از هلند گذشت و در دور سوم نیز پس از تساوی ۴ - ۴ مقابل مهدی عاشوری دیگر نماینده کشورمان در این وزن با توجه به قانون سنشو پیروز شد. اباذری در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۵ بر ۲ از سد آلپ ارسلان یامان اوغلو از ترکیه گذشت و به دیدار نهایی صعود کرد.

شاگردان هروی با مدال طلای صالح اباذری موفق به عملکردی طوفانی در این مسابقات شد و با کسب سه مدال طلا، دو نقره و سه برنز با اقتدار به مقام قهرمانی پنجمین مرحله این مسابقات دست یافتند تا یک بار دیگر شایستگی‌های سرمربی بااخلاق تیم ملی کاراته ایران مشخص شود، اما تیم بانوان در ادامه عملکرد ناموفق خود تنها با یک مدال برنز طراوات خاکسار به کار خود خاتمه داد تا در آستانه بازی‌های آسیایی زنگ خطر برای بانوان کاراته‌کای ایران به صدا در بیاید.

هدایت تیم ملی کاراته مردان بر عهده سید شهرام هروی و هدایت تیم ملی کاراته بانوان در این مسابقات برعهده لیلا بهرامی بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار