گواردیولا: به بارسلونا برنمی‌گردم چون کارم در این تیم تمام شده/ ادعای توره دروغ است

سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی پاسخ ادعای شاگرد قدیمی‌اش که او را به نژادپرستی متهم کرده است، داد.

، پپ گواردیولا برای اولین بار از زمان متهم شدنش به نژادپرستی توسط یحیی توره صحبت کرد و پاسخ هافبک ساحل عاجی سابق منچسترسیتی را داد.

توره که قراردادش با سیتی در پایان فصل اخیر به اتمام رسید و از این تیم جدا شد، در مصاحبه‌‌ای که اخیراً انجام داده گفته است که دلیل نیمکت‌نشینی‌ها متوالی او بی‌توجهی گواردیولا به او و دیگر بازیکنان آفریقایی تیم بوده است.

گواردیولا در پاسخ به ادعای توره به شبکه TV۳ اسپانیا گفت: این یک دروغ است و توره هم آن را می‌داند. ما دو سال با یکدیگر کار کردیم و او حالا دارد چنین حرفی می‌زند. توره هرگز چنین حرفی را در روی من نزد.

گواردیولای ۴۷ ساله در ادامه گفت‌و‌گوی خود در پاسخ به این سؤال که آیا هرگز امکان دارد که به نوکمپ برگردد و هدایت بارسلونا را برعهده بگیرد، اظهارنظر شفافی انجام داد و عنوان کرد: خیر. من سرمربی هستم نه رئیس و در کاری که انجام می‌دهم تبحر دارم. شما نمی‌توانید هر کاری را انجام دهید. زمانی که دست از مربیگری‌ بکشم، مرا جایی در حال گلف بازی کردن پیدا خواهید کرد. به‌عنوان مربی هم به بارسلونا برنخواهم گشت، چون کار من در این تیم تمام شده است، چون من دیگر آن گواردیولای قبل نیستیم و بارسلونا هم دیگر به من همان نگاهی را ندارد که قبلاً داشت.

سرمربی منچسترسیتی که در طول فصل به خاطر چسباندن ربان زرد به پیراهنش (نشانه‌ای برای حمایت از زندانیان سیاسی ایالت کاتالونیا) جنجال‌آفرین شد، نظر خود را درباره شیوه‌های دیگر اعتراض به مقاومت دولت اسپانیا به استقلال ایالت کاتالونیا از جمله هو شدن سرود اسپانیا توسط هواداران بارسلونا، ارائه کرد.

پرافتخارترین سرمربی تاریخ باشگاه بارسلونا، اظهار داشت: به نظر من هو کردن سرود اسپانیا درست نیست، اما منع کردن پوشین پیراهن زرد (پیراهن دوم سابق بارسلونا که به رنگ پرچم ایالت کاتالونیاست) احمقانه است، چون این اصلاً یک نشان سیاسی نیست. هدف من هم (از زدن آن ربان زرد) این بود که آزادی آن افرادی را که ناعادلانه به ۳۰ سال حبس محکوم شده‌اند، مطالبه کنم. چیزی که برای من بیش از همه درد‌آور است، دیدن زندانی شدن یا تبعید این افراد است. تا زمانی که این مشکل برطرف نشود، هیچ چیز به حالت قبل برنمی‌گردد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار