لیگ جهانی کاراته استانبول|درخشش نمایندگان ایران با کسب ۷ نشان برنز

پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان درحالی پیگیری شد که ۷ مدال برنز برای نمایندگان کشورمان بدست آمد.

خبرنگار ورزشی ، پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان از صبح جمعه ۱۸ خردادماه با حضور ۶۰۷ کاراته کا از ۶۳ کشور در شهر استانبول ترکیه آغاز و امروز (یکشنبه) نیز با برگزار دیدارهای رده‌بندی و نهایی به پایان می‌رسد.

در دیدار رده بندی وزن ٨٤+ کیلوگرم، سامان حیدری با نتیجه یک بر صفر مقابل " هیدویوشی کاگاوا" از ژاپن به برتری رسید تا چهارمین برنز کاراته ایران را در مسابقات لیگ جهانی کاراته وان استانبول کسب کند.

حیدری روز گذشته ابتدا با نتیجه ۳ بر یک مقابل " آسیمان قربانلی" از آذربایجان پیروز شد . او در دور دوم مقابل "نیکلا آبوش" از اردن ۴ بر ۳ پیروز شد و در گام سوم نیز با نتیجه ۷ بر یک مقابل " جرمن کوزنکو" از قزاقستان به برتری دست یافت. حیدری در دور چهارم نیز با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل "ردوان کاپیتان" از ترکیه به برتری دست یافت. حیدری در مرحله نیمه‌نهایی نیز با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب "دارنل لاردی" از هلند شد.

اما در کاتا تیمی تیم اراک متشکل از ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون در دیدار رده بندی با نتیجه چهار بر یک از سد تیم آذربایجان گذشت تا پنجمین مدال برنز کاراته ایران کسب شود.

تیم اراک در روز جمعه ١٨ خرداد ماه ابتدا با نتیجه ۵ بر صفر تیم ایتالیا را مغلوب کرد و در دومین دیدار ۴ بر یک مغلوب تیم ملی مراکش شد.

اما در دیگر دیدار رده بندی کاتا تیمی، تیم صرافی بهنام آذربایجان شرقی با نتیجه ٥ بر صفر مغلوب تیم کویت شد تا از رسیدن به مدال برنز بازماند.

تیم صرافی بهنام آذربایجان شرقی دیگر تیم کاتا با ترکیب احد شاهین، فرزاد محمد خانلو و سهند اسلامی در اولین مبارزه خود در روز نخست مسابقات با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب تیم ملی ترکیه شد.

همچنین روز گذشته نمایندگان کاتای تیمی بانوان نیز به دو برنز دست یافتند تا نمایندگان کاراته ایران از ۸ فرصت برای کسب نشان برنز به ۷ برنز دست پیدا کنند.. در کاتای تیمی بانوان تیم (الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری) ابتدا ۵ بر صفر تیم( شوتوکان jska ) با ترکیب نسیم افشار، هانیه عزیزی و غزاله موقر نیا را شکست داد و در دومین دیدار ۴ بر یک مقابل تیم ترکیه باخت و در مکان سوم قرار گرفت.

تیم ایران(اصفهان) با ترکیب فاطمه چیذری، مریم کریمی و زهره میرزاخانی هم در دیدار مقابل تیم ایتالیا ۵ بر صفر مغلوب شد و به مدال برنز رسید.

فینال اوزان مختلف نیز تا ساعاتی دیگر برگزار خواهد شد و امیر مهدی‌زاده در وزن ۶۰- کیلوگرم، سیدعلی کریمی در وزن ۶۷- کیلوگرم، بهمن عسگری در وزن ۷۵- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن ۸۴- کیلوگرم و صالح اباذری در وزن ۸۴+ کیلوگرم به مصاف رقبای خود بروند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار