دوومیدانی قهرمانی جوانان آسیا| بازتاب درخشش حسین رسولی در سایت فدراسیون جهانی

سایت فدراسیون جهانی دوومیدانی در گزارشی به تمجید از عملکرد ملی‌پوش تیم جوانان کشورمان پرداخت.

، حسین رسولی پرتابگر دیسک تیم جوانان ایران در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در ژاپن، صاحب مدال طلا شد و رکورد این مسابقات را که پیش از این با ۶۲.۲۴متر در اختیار احسان حدادی، پرتابگر طلایی دیسک ایران و آسیا بود، شکست.

این رخداد بزرگ مورد توجه رسانه های خارجی و به خصوص فدراسیون جهانی قرار گرفت، به طوریکه فدراسیون جهانی دوومیدانی در خصوص دستاورد بزرگ این پرتابگر ایرانی در وب سایت خود نوشت:

«پرتابگر خوش آتیه دیسک ایران با غلبه بر رکورد احسان حدادی، نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن و معاد محمد ابراهیم معز قطری، قهرمان زیر بیست ساله های جهان و نفر اول رنکینگ جهانی زیر بیست ساله ها در سال جاری، توانست با ۶۲.۲۹ متر ضمن ثبت رکوردی حیرت انگیز موفقیت چشمگیری برای ایران به ارمغان آورده و رکورد مسابقات را جا به جا کند.

معز کار خود را با خطا شروع کرد اما در پرتاب دوم ۵۹.۶۶ متر ثبت نمود و در پرتاب سوم، دیسک را در ۶۱.۵۰ متر فرود آورد که بهترین پرتاب وی تا آن لحظه به شمار می رفت. اما از آن طرف، رسولی که از همان ابتدا در فکر عملی کردن هدف خود یعنی بردن در این مسابقه بود بدون وقت تلف کردن، در پرتاب اول ۶۱.۵۵ متر را ثبت کرد.

پس از آن، رسولی روند پرتاب های خوب خود را با یک پرتاب حیرت انگیز به پایان رساند و دست آخر با ۶۲.۲۹ متر به قهرمانی در این مسابقه رسید. بدین ترتیب این پرتابگر دیسک ایرانی ضمن شکستن رکورد مسابقات، کشور خود را صاحب دستاوردی بزرگ در پرتاب دیسک جوانان کرد.»

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار