برنامه جامع و سختگیرانه فیفا برای محدود کردن نقل و انتقال بازیکنان

فدراسیون جهانی فوتبال در نظر دارد برنامه‌‌ای را پیاده کند که به موجب آن برای باشگاه‌ها محدودیت‌هایی را در حوزه نقل و انتقالات ایجاد می‌شود.

و به نقل از نشریه ایوینینگ استاندارد، باشگاه‌ها فوتبال جهان مخصوصاً باشگاه‌های اروپایی در آینده‌ای نزدیک ممکن است در تعداد خریدهای زمستانی‌شان محدود شوند.

از قرار معلوم فدراسیون جهانی فوتبال قصد دارد معیارهای سختگیرانه‌ای را برای کنترل خریدهای باشگاه‌ها در ماه ژانویه پیاده کند و به شدت روی این موضوع نظارت داشته باشد. علاوه بر این فیفا به دنبال راهی برای افزایش شفافیت در مورد فعالیت باشگاه‌ها در حوزه نقل و انتقالات است.

جانی اینفانتینو، رئیس فیفا مصمم است که سوء مدیریت‌های مالی فعلی در دنیای فوتبال را کاهش دهد و به همین منظور کارگروهی را به ریاست ویکتور مونتالیانی، رئیس کنفدراسیون آمریکای شمالی و مرکزی (کونکاکاف) تشکیل داده است تا به بررسی راه‌های سازماندهی خرید و فروش بازیکنان پرداخته شود.

به همین منظور او چند طرح را در نظر دارد که هنوز قطعی نشده‌اند اما تعدادی از طرح‌ها که در جلسه اخیر اتحادیه مدیران برنامه بازیکنان فوتبال در شهر لندن، با حضور بیش از ۱۵۰ مدیربرنامه و نمایندگانی از فیفا، یوفا، اتحادیه فوتبال انگلیس و اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای مطرح شد، ظاهراً نظر رئیس فیفا را جلب کرده است.

برخی از طرح‌هایی امکان دارد در حوزه نقل و انتقالات فوتبال به تصویب برسند عبارتند از:

۱- محدود شدن تعداد خرید باشگاه‌ها در ماه ژانویه به حداکثر ۴ بازیکن
۲- معرفی یک بازه زمانی خاص برای نقل و انتقالات در فوتبال اروپا که جذب بازیکن برای باشگاه‌های قاره سبز را تا اوایل ماه آگوست و پیش از آغاز فصل جدید محدود می‌کند و البته امکان خرید دو بازیکن دیگر تا پایان ماه آ‌گوست برای آن دسته از باشگاه‌هایی که بازیکنان‌شان در ابتدای فصل مصدوم می‌شند و قصد جایگزین کردن آنها را دارند.

۳- معرفی سازوکاری برای رصد و بررسی فعالیت‌ تمام افرادی که در حوزه تراکنش‌های مالی مربوط به نقل و انتقالات بازیکنان دست دارند و ...

جزئیات بیشتر طرح‌های محدود کننده و نظارتی فیفا بر حوزه نقل و انتقالات فوتبال باشگاهی هنوز در حال مطالعه بوده و قرار است که روز دوشنبه هفته جاری جلسه‌ای دیگری برای دریافت بازخورد طرح‌های ارائه شده از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس، اتحادیه فوتبال اروپا و دیگر دست‌اندرکاران این حوزه برگزار شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار