احمدی‌صفا: کادرفنی تیم ملی را برای حضور در جاکارتا ناامید نخواهم کرد/ با تمام وجود برای کسب مدال بازی‌های آسیایی می‌جنگم

ملی‌پوش تیم ملی بوکس ایران گفت: با توجه به اینکه برای اولین بار است که یک بوکسور سبک وزن در بازی‌های آسیایی حضور خواهد داشت تلاش خواهم کرد کادرفنی تیم ملی را ناامید نکنم.

امید احمدی‌صفا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص شرایط تمرینات تیم ملی بوکس اظهار داشت: دور جدید تمرینات تیم ملی از روز گذشته(جمعه) آغاز شده است و در تلاش هستیم تا خود را برای حضور پرقدرت در بازی‌های آسیایی آماده کنیم. در حال حاضر هشتمین مرحله اردوهای خود را پشت سر می‌گذاریم و طبق برنامه کادرفنی در حال پیش رفتن هستیم. هنوز برای حضور در بازی‌های آسیایی به آمادگی صد در صد دست پیدا نکردیم اما از برنامه مدنظر کادرفنی نیز عقب نیستیم.

وی در خصوص اظهارات سرمربی تیم ملی بوکس که شانس او و سجاد کاظم‌زاده را برای حضور در بازی‌های آسیایی بیشتر ازسایر ملی‌پوشان عنوان کرده بود، گفت: قطعا این صحبت‌های سرمربی تیم ملی انگیزه‌های ما را بیشتر کرده است. وقتی یک ورزشکار مطمئن شود که حضورش در یک رویداد سنگین مانند بازی‌های آسیایی با توجه به تعداد کم سهمیه‌های در نظر گرفته شده برای بوکس قطعی شده است قطعا با انگیزه بیشتری تمرین خواهد کرد و زحمات بیشتری را متقبل خواهد شد.

بوکسور وزن ۴۹- کیلوگرم بوکس ایران گفت: من نیز قطعا در صورت حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا تلاش خواهم کرد جواب خوبی به اعتماد کادرفنی و مسئولان فدراسیون بوکس بدهم. این برای اولین بار  است که یک ورزشکار سبک‌وزن قرار است در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشد و همیشه بوکسورهای سنگین وزن نماینده ایران در این مسابقات بودند. این مسئله باعث خواهد شد تا تمام تلاش خود را انجام بدهم تا کادرفنی تیم ملی را ناامید نکنم.

احمدی‌صفا در خصوص شانس او برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی عنوان کرد: خدا را شکر در ۵ اعزام آخر تیم ملی موفق به کسب ۴ مدال از مسابقات مختلف شدم. در بازی‌های کشورهای اسلامی به مدال برنز دست یافتم و در تورنمنت قزاقستان نیز به مدال طلا رسیدم. عملکردم در تورنمنت قزاقستان نیز باعث شد تا نظر کادرفنی را جلب کنم. در بازی‌های آسیایی نیز قول صد در صد کسب مدال طلا را نمی‌دهم اما تمام تلاش خود را برای کسب مدال انجام خواهم داد.

وی تاکید کرد: بهترین بوکسورهای سبک وزن دنیا در قاره آسیا حضور دارند و قهرمان المپیک، جهان و آسیا از قاره آسیا هستند. در حال حاضر نیز تیم ازبکستان در مسابقات روسیه حضور دارد و تیم قزاقستان نیز با تیم آمریکا اردوی مشترک برگزار کرده است. تمام تیم‌ها نیز در تدارک حضور پرقدرت در بازی‌های آسیایی هستند وهمه بوکسورها نیز برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی حضور خواهند داشت اما قطعا کار نشد ندارد و با تمام وجود برای کسب مدال بازی‌های آسیایی می‌جنگم.

دارنده نشان برنز بازی‌های کشورهای اسلامی تصریح کرد: امیدوارم با عملکردم در بازی‌های آسیایی نظرها را روی بوکسورهای سبک وزن ایران عوض کنم. بوکس ایران همیشه در سنگین وزن بوکسورهای خوبی داشته است و قطعا در صورت عدم حذف اوزان سنگین در جاکارتا نیز بوکسورهایی مانند روزبهانی و دلاوری حضور داشتند و شانس بوکسوری مانند من ۲۰ درصد بود. در حال حاضر نیز قرعه شانس به نام بوکسورهای سبک وزن افتاده است و باید بهترین برداشت را از این اتفاق ببریم. 

احمدی‌صفا در خصوص اینکه اختصاص ۳ سهمیه به رشته بوکس برای حضور در بازی‌های آسیایی عادلانه است، گفت:به هیچ عنوان این تصمیم عادلانه نیست. بوکس همیشه ورزش مظلومی در ایران بوده است و چه از لحاظ پخش تلویزیونی و برگزاری لیگ در حق بوکسورها ظلم شده است. ای کاش مسئولان ورزش کشورمان سهمیه بیشتری را برای حضور در بازی‌های آسیایی به رشته بوکس اختصاص می‌دادند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: استدلال مسئولان برای این تصمیم نیز این است که بازی‌های آسیایی میدانی بزرگی است و جایی برای کسب تجربه نیست اما اگر مربی تیم ملی بوکسور خود را در میدان بزرگ آنالیز نکند  که فایده‌ای نخواهد داشت. یک بوکسور هر چقدر هم در تورنمنت‌های مختلف خوب باشد اما حضور و رقابت در مسابقات جهانی، آسیایی و المپیک با سایر رویدادها تفاوت دارد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار