چند درصد روس‌ها از برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ در این کشور مطلع هستند؟

شرکت نیلسن انگلیس نتایج نظرسنجی جالب خود از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه منتشر کرد.

و به نقل از سرویس رسانه‌ای سایت شرکت نیلسن، شرکت‌کنندگان در نظرسنجی جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال افراد ۱۱ تا ۶۹ ساله بودند و  ۹۶ درصد ساکنان روسیه از برگزاری این رقابت‌ها در کشورشان مطلع هستند. علاقمندی به تماشای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حتی در کشورهایی که تیم‌های ملی به این رقابت‌ها صعود نکردند بسیار زیاد است که تمایل ۷۲ درصدی را نشان می‌دهد. آگاهی و علاقمندی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در سطح جهانی نیز به ترتیب ۹۰ و ۷۲ درصد هستند.

همچنین ۹۴ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی در روسیه و جهان برای تماشای دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال برنامه‌ریزی می‌کنند. ۷۳ درصد روس‌ها قصد تماشای بازی‌ها در خانه را دارند و این آمار در سطح جهانی ۷۱ درصد است. ۲۴ درصد ساکنان روسیه در کافه‌ها و مراکز تجاری شاهد رقابت‌ها خواهند بود و در سطح جهانی نتیجه این نظرسنجی ۲۹ درصد است. ۲۱ درصد روس‌ها نیز تصمیم به تماشای دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ در جشنواره‌های مختلف را دارند که آمار جهانی آن ۲۲ درصد است. همچنین ۹ درصد مردم روسیه دیدارهای این رقابت‌ها از محل کارشان نظاره‌گر خواهند بود و در سطح جهانی نیز این آمار ۱۲ درصد است.

در بخش دیگری از نتایج نظرسنجی سایت شرکت نیلسن آمده است: دو سوم روس‌ها (۶۷ درصد) معتقد است هستند میزبانی از جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال تاثیر مثبت طولانی‌مدت بر این کشور خواهد داشت. ۷۰ درصد آنها نیز اعلام کرد که شهرت و آگاهی از روسیه در سطح جهانی پس از برگزاری این رقابت‌ها بهبود خواهد یافت.

این نظرسنجی طبق روش بررسی آنلاین در ۲۴ کشور جهان بر اساس سن و جنسیت برگزار شد. مجموع‌ نمونه‌های نظرسنجی ۳۰ هزار عدد بودند که ۳ هزار و ۵۰۰ روس نیز در آن شرکت کردند. حداقل ۱۰۰ ساکن ۱۱ شهر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز از جمله شرکت‌کنندگان این نظرسنجی بودند.

روسیه برای نخستین بار در تاریخ جام جهانی فوتبال میزبانی این رقابت‌ها را در روزهای ۲۴ خرداد تا ۲۴ تیر ماه سال جاری بر عهده خواهد داشت. ایران در گروه B این رقابت‌ها با پرتغال، اسپانیا و مراکش همگروه است.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار