مسئول امور استان‌های فدراسیون وزنه برداری: اتهامات علیه فدراسیون عوامانه و بدون سند است/ هیئت‌ها باید با فدراسیون همکاری کنند

مسئول امور استان‌های فدراسیون وزنه برداری گفت: اشخاصی با فرافکنی و برعکس جلوه دادن واقعیت، فدراسیون را متهم می‌کنند که طرح این موضوعات، عوامانه بوده و هیچ سندیتی ندارد.

مهران رئیسی در پی انتقاد چند رئیس هیئت استانی که دوره مدیریت‌شان تمام شده درباره دخالت فدراسیون در برگزاری مجمع انتخاباتی، به خبرنگار ورزشی گفت: در زمان ورود تیم جدید مدیریتی فدراسیون در سال ۹۴، وزنه برداری ایران با مشکلات عدیده ای دست به گریبان بود. اولویت این مجموعه در دوران ریاست فعلی، بهره بردن از توانمندی های موجود بود که منجر به موفقت های گسترده و قابل توجه بین المللی بود.

وی در خصوص کسب قهرمانی‌های متعدد کشورمان در رقابت‌های بین المللی تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۴ تا به امروز، تمامی اردوهای رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان باوجود شرایط بد اقتصادی کشور برای حضور در رقابت‌های جهانی، آسیایی و المپیک برگزار شد. تیم‌های نوجوانان و جوانان در آسیا و جهان مقام قهرمانی را به دست آوردند. تیم بزرگسالان نیز با وجود اینکه در مسابقات ۲۰۱۵ جهان به میزبانی هیوستون  دررتبه پانزدهم قرار گرفته بود، در سال ۲۰۱۶ دو مدال طلا را از المپیک ریو دشت کرد و در سال ۲۰۱۸ قهرمان جهان شد. وزنه برداری است که پرچم کشورمان را در دنیا به اهتزاز درآورده است.

رئیس هیئت وزنه برداری استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: روسای هیئت های استانی زیر مجموعه و ریشه‌های فدراسیون هستند و در واقع کار اصلی و زیر بنایی را آنها انجام می‌دهند. فدراسیون نیز یار و یاور آنهاست و روسایش نیز باید با ریاست فدراسیون هماهنگ باشند. بابک سلیمی یکی از قدیمی ترین دوستان بنده و یک فرد زحمت کش است. رئیس فدراسیون به دنبال برکناری وی نبوده و نیست. فدراسیون با دید فراملی، خواهان سود و منفعت وزنه برداران سراسر کشور است.

وی ادامه داد: دور از انصاف است که اشخاصی با فرافکنی و برعکس جلوه دادن واقعیت، فدراسیون را متهم کنند و طرح این موضوعات، عوام پسندانه بوده و هیچ سندیتی ندارد. طبق قوانین، برگزاری مجامع انتخاباتی هیئت ها زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان استان ها است و فدراسیون فقط یک رای دارد. کاندیداها در یک مجمع انتخاباتی عادلانه به رقابت پرداخته و فدراسیون نیز تابع رای اعضای مجمع است و به انتخاب صورت گرفته، احترام می گذارد.

رئیسی اضافه کرد: پیش از این هم صحبت‌هایی در خصوص مداخله فدراسیون مطرح می‌شد ولی هیچ سندیتی وجود نداشت و در نهایت فردی که بیشترین رای را آورده، در سمت ریاست هیئت قرار گرفته است. رئیس فدراسیون خواهان پیشرفت وزنه برداری در سراسر استان های کشور است و با جدیت به زیرساخت‌ها اهمیت می‌دهد.

وی در خصوص مشکلات سخت افزاری در وزنه‌برداری خاطر نشان ساخت: خودم رئیس هیئت استان چهارمحال و بختیاری‌ام و اشراف کامل به تمامی مشکلات استان‌ها دارم. فدراسیون وزنه برداری همیشه از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برای رفع مشکلات سخت افزاری کمک خواسته و امیدواریم امسال بخشی از این مشکلات برطرف شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار