تکواندو قهرمانی آسیا| بخشی طلایی شد

نماینده شایسته کشورمان با غلبه بر تمامی حریفان خود به مدال طلای وزن ۶۸- کیلوگرم مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا رسید.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست‌وسومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا با حضور ۲۶۷ تکواندوکار از ۳۴ کشور از روز شنبه ۵ خرداد ماه در سالن «پوتوا» هوشیمینه ویتنام آغاز شد و امروز (دوشنبه - ۷ خرداد ماه) به پایان می‌رسد.

امیرمحمد بخشی، هوگوپوش وزن چهارمی کشورمان برای کسب نشان زرین این رقابت‌ها ابتدا "کای چینگ چو" از هنگ کنگ را ۲۶ بر یک شکست داد و در ادامه "رزایمی رزالی" از مالزی را ۲۶ بر ۵ از پیش رو برداشت.

این تکواندوکار کشورمان سپس به مصاف "یراسل کایربک" از قزاقستان رفت و ۲۴ بر ۸ برنده شد و در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل "یو چن هوآنگ" از چین تایپه، نایب قهرمان جهان ۲۰۱۷، نایب قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و قهرمان المپیک نوجوانان ۲۰۱۴ با نتیجه ۱۹ بر ۱۷ به برتری رسید.

امیرمحمد در دیدار فینال نیز "سئوک بای کیم" کره‌ای، قهرمان آسیا ۲۰۱۶ و قهرمان نوجوانان جهان ۲۰۱۴ را ۲۸ بر ۱۱ از پیش رو برداشت و با شایستگی بر سکوی قهرمانی قاره کهن ایستاد.

هدایت تیم مردان بر عهده فریبرز عسکری به‌عنوان سرمربی، علی محمد بسحاق و حسن فلاحی‌راد به‌عنوان مربی است.

گفتنی است، مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا G۴ است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار