فینال لیگ قهرمانان اروپا|هت‌تریک قهرمانی رئال مادرید با ۳ گل خاص/ زیدان تاریخ‌ساز شد، لیورپول اسیر اشتباهات عجیب کاریوس

سیزدهمین و سومین قهرمانی متوالی رئال مادرید در لیگ قهرمانان با یک پیروزی شیرین در دیداری جذاب و پرحادثه ثبت شد.

، دیدار فینال فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا از ساعت ۲۳:۱۵ شب گذشته (شنبه) به‌وقت تهران به‌میزبانی ورزشگاه المپیسکی کیف و به‌قضاوت میلوارد مازیچ صرب برگزار شد و تیم رئال مادرید با برتری ۳ بر یک مقابل لیورپول برای سیزدهمین بار قهرمان معتبرترین جام باشگاهی قاره سبز شد. این پیروزی همچنین سومین قهرمانی پیاپی کهکشانی‌ها با سرمربیگری زیدان در لیگ قهرمانان محسوب می‌شد که از این جهت برای اولین بار در تاریخ رقم خورد تا نام رئال مادرید و سرمربی‌اش زین‌الدین زیدان در برگی زرین از تاریخ فوتبال نوشته و مرد فرانسوی تاریخ‌ساز شود. پیش از این تیم‌های آژاکس در سال‌های ۳-۱۹۷۱ و بایرن مونیخ در سال‌های ۶-۱۹۷۴ سه بار پیاپی قهرمان لیگ قهرمانان شده‌اند اما با این تفاوت که برخلاف رئال مادرید، این افتخار را با یک مربی کسب نکرده‌اند.

 پس از اتفاقات نیمه اول و مصدومیت صلاح از یک سو و کارواخال از سوی دیگر، اشتباه عجیب کاریوس که به‌قصد ارسال پاس توپ را به پای بنزما کوبید، گل بازیکن فرانسوی در دقیقه ۵۱ برای رئال مادرید را در پی داشت. این گل پیامد ضربه‌ای بود که ایسکو به تیر دروازه لیورپول زد.

۴ دقیقه پس از گل اول، مانه در دقیقه ۵۵ گل تساوی لیورپول را به‌ثمر رساند اما این پایان کار نبود و بیل بلافاصله پس از ورود به زمین به‌جای ایسکو در دقیقه ۶۴ با یک ضربه برگردان زیبا گل دوم رئال مادرید را به‌ثمر رساند. در ادامه حملات لیورپول از جمله ضربه‌ مانه به تیر دروازه ثمری نداشت.

در یک‌سوم پایانی بازی کاریوس، دروازه‌بان لیورپول پس از چند دفع توپ، روی شوت بیل عکس‌العمل بدی داشت و گل سوم رئال به‌راحتی به‌ثمر رسید تا شاهد ۳ گل خاص و به‌نوعی استثنایی رئال مادرید در این بازی باشیم.

اواخر بازی هم رونالدو در موقعیتی مناسب داخل محوطه جریمه لیورپول با هجوم یک جیمی جامپ به زمین ناکام ماند.

در نهایت رئال مادرید با برتری  ۳ بر یک برای سیزدهمین بار و سومین بار متوالی به قهرمانی در لیگ قهرمانان رسید تا زیدان در سومین سال مربیگری در سطح حرفه‌ای به اولین مربی فاتح ۳ دوره متوالی لیگ قهرمانان تبدیل شود.

 *

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار