تکواندو قهرمانی آسیا| عاشورزاده هم نقره‌ای شد/ کسب سه نشان نقره و یک برنز در پایان روز نخست

فرزان عاشورزاده نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان به مدال نقره آسیا دست یافت و بر سکوی نایب قهرمانی آسیا ایستاد.

، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ – ویتنام با حضور ۲۶۷ تکواندوکار از ۳۴ کشور از صبح امروز (شنبه – ۵ خردادماه) در سالن «پوتوا» هوشیمینه آغاز و به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت.

فرزان عاشورزاده هوگوپوش وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان در نخستین گام «اتمانگارا» نماینده اندونزی (دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۴) را ۱۹ بر ۵ شکست داد؛ در دومین دیدار برابر «سوخرب بُبُبکوف» ازبک قرار گرفت و در حالی که این دیدار به راند طلایی کشیده شده بود، نتیجه را به نفع خود به پایان رساند.

فرزان در ادامه به مصاف «تاوین هانپراب» از تایلند نایب قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶ رفت و با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در فینال این رقابت‌ها با «تای هون کیم» دارنده مدال برنز المپیک ریو ۲۰۱۶، قهرمان جهان ۲۰۱۷ و دارنده ۳ مدال طلا گرندپری ۲۰۱۷ مبارزه کرد و در پایان دیداری حساس و در حالیکه تنها یک امتیاز اختلاف داشتند با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب شد و به مدال نقره آسیا بسنده کرد.

هدایت تیم مردان برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی، علی محمد بسحاق و حسن فلاحی راد به عنوان مربی است.

گفتنی است؛ مسابقات قهرمانی آسیا G۴ است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می گیرد.

تسنیم، پیش از این نیز مهدی جلالی و ناهید کیانی به مدال نقره و آرمین هادی‌پور به مدال برنز دست یافته بودند تا پرونده نمایندگان تکواندو ایران با کسب ۳ مدال نقره و یک برنز در روز نخست به پایان برسد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار