رفیعی: وجدان عمومی از باخت آنگونه راه‌آهن مقابل نساجی قانع نشد

وکیل باشگاه خونه به خونه گفت: در مورد عملکرد کمیته محترم اخلاق پیشداوری نمی‌کنیم و با حسن نیت به موضوع نگاه می‌کنیم.

، غلامرضا رفیعی وکیل باشگاه خونه به خونه اظهار داشت: پرونده شکایت رسمی باشگاه خونه به خونه در خصوص وقوع تبانی در مسابقه دو تیم راه آهن و نساجی کماکان در دیوان تحقیق کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در حال رسیدگی می‌باشد. اگرچه ما از روند تحقیقات دیوان تحقیق اطلاعی نداریم و از طولانی شدن آن راضی نیستیم؛ ولی اساسا از آنجائیکه بررسی پرونده های تبانی در ورزش بخصوص فوتبال دارای پیچیدگی و ابعاد مختلفی بوده و حکم نهایی صادره دارای آثار و تبعات حقوقی مختلفی می باشد، فعلا در مورد عملکرد کمیته محترم اخلاق پیشداوری نمی‌کنیم و با حسن نیت به موضوع نگاه کرده و حمل بر این می‌گذاریم که واقعا اتمام تحقیقات، مستلزم زمان بیشتری است.

وی ادامه داد: ما از آقای تورک ریاست محترم کمیته اخلاق و آقای اثنی عشری دبیر محترم آن کمیته درخواست کردیم که دستور فرمایند دیوان محترم تحقیق حتی الامکان با جدیت و سرعت بیشتری به تحقیقات ادامه بدهند تا این موضوع فرسایشی نشده و هرچه سریعتر و قبل از قرعه کشی مسابقات لیگ برتر آتی که پنج شنبه هفته آینده خواهد بود، تعیین تکلیف گردد. در حال حاضر نگرانی باشگاه خونه به خونه و طرفداران آن باشگاه، نه فقط طولانی شدن فرآیند تحقیقات، بلکه نگران این هستند که طولانی شدن فرآیند تحقیقات و نزدیک بودن زمان قرعه کشی مسابقات فصل آتی لیگ برتر و برگزاری مسابقات جام جهانی بگونه ای دیگر کمیته اخلاق در مقابل کار انجام شده قرار دهد.

رفیعی در مورد مدارک و مستندات ادعای تبانی افزود: مهمتر از همه اسناد و مدارک، فیلم کامل مسابقه دو باشگاه نساجی و راه آهن و فیلم خلاصه صحنه‌هایی از بازی وجود دارد که ما مدعی و شاکی هستیم که حداقل چهار بازیکن راه آهن در تبانی منجر به باخت شش بر صفر راه آهن مقابل نساجی مشارکت داشته‌اند. آن صحنه‌ها را هرکسی مشاهده کند خود می تواند قضاوت کند که در مسابقه چه اتفاقی افتاده است!؟ مضافا اینکه از همه مردم بخصوص جامعه فوتبال کشور و حقوقدانان ورزشی استدعا میکنم مصاحبه مورخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ (یعنی کمتر از بیست ساعت بعد از بازی راه آهن و نساجی) آقای جعفر ابراهیمی سر مربی باشگاه راه آهن با سایت ورزش سه را بخوانند که گفت: «از فدراسیون فوتبال و کسانی که پیگیر هستند درخواست بررسی ماجرا را دارم. ما هم هر کمکی از دستمان برآید انجام می دهیم تا مسببان باخت سنگین ما شناسایی شوند و درس عبرتی برای بقیه باشد. از سوی دیگر از مدیران باشگاه‌های دیگر می‌خواهم بازیکنانی که مشخص است تبانی کرده‌اند را سال بعد به خدمت نگیرند. من هم این نفرات را نمیبخشم و به خدا واگذار شان می کنم.»

وکیل باشگاه خونه به خونه گفت: بنابراین وجدان عمومی مردم که از باخت آنگونه شش بر صفر راه آهن در برابر نساجی قانع نشده است از ریاست محترم فدراسیون فوتبال و جناب آقای تورک ریاست محترم کمیته اخلاق می پرسد مگر چه اتفاقی افتاده است که سرمربی راه آهن از آنان استمداد نموده و خواهان رسیدگی به تبانی می شود و از درس عبرت ... تبانی کنندگان حرف می زند؟ مگر چه شده که سرمربی راه آهن التماس میکند که به این پرونده رسیدگی شود؟ چرا سرمربی راه آهن از سایر باشگاهها درخواست کرده که اون چند بازیکن تبانی کننده را بعنوان بازیکن خود جذب نکنند؟

وی ادامه داد: اتفاقاً سوال مردم از اینجانب این است که اگر در یک مسابقه ای در اروپا یا هرکشوری دیگر غیر از ایران، سرمربی یک تیمی که ۶ بر صفر با آن فضاحت به تیم مقابل باخته بود، چنین مصاحبه‌ای می کرد، کمیته اخلاق و فدراسیون فوتبال آن کشور چه بررسی هایی یا ریشه یابی از وقایع قبل، حین و بعد از آن مسابقه انجام می دادند؟ و چه رسیدگی‌های پس از انتشار این مصاحبه صورت می‌گرفت؟ آیا تا بحال کمیته محترم اخلاق فدراسیون فوتبال یا ریاست محترم و سایر مسئولین فدراسیون فوتبال تماسی با سرمربی راه آهن و یا تحقیقی از وی نموده اند؟ آیا از ایشان پرسیده اند آن بازیکنانی که ایشان حرف از تبانی آنان زده اند چه کسانی هستند؟ نگرانی اینست که تاکنون فدراسیون و ارکان قضایی آن برای بررسی موضوع و استماع اظهارات و تحقیق از سرمربی راه آهن هیچ اقدامی نکرده باشند تا مثل موارد دیگر، آن سرمربی محترم حرفهایی که در اون مصاحبه زده را پس بگیرد؟ همین موضوع در مورد چند بازیکن راه آهن هم مطرح است که ما اسمشان را در شکایت خودمان آورده و خواهان احضار و تعقیب آنها توسط کمیته محترم اخلاق شدیم. نمیدانم طی سه هفته گذشته مورد تحقیق، احضار و تعقیب کمیته محترم اخلاق قرار گرفتند یا نه؟ اگر اقدامی در مورد آنان نشده باشد جای نگرانی جدی است.

رفیعی اظهار داشت: وقتی کمیته اخلاق فیفا اقدام به برکناری رئیس فیفا، دبیر کل فیفا و رئیس ای اف سی و محرومیت دائمی از فعالیتهای ورزشی نمود،؛ نه تنها موجب تضعیف و سرافکندگی فیفا و ای اف سی نشد بلکه باعث افتخار و سرافرازی و قاطعیت فیفا در مبارزه با فساد و تبانی گردید! همه شاهد بودیم که کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال عربستان چند روز پیش، از طریق ردیابی پیامهای واتس آپی بهترین داور ملی خود او را بخاطر تبانی و فساد مادامی العمر محروم کرد در حالیکه همین داور قرار بود چند هفته دیگر در جام جهانی مسکو داوری کند. بنابراین مبارزه با فساد و تبانی درنگ و تاخیر و نام و نشان نمی شناسد! مبارزه با فساد باعث افزایش اعتبار و حیثیت فدراسیون فوتبال ایران در داخل کشور و جهان میگردد!

وکیل باشگاه خونه به خونه در پایان تصریح کرد: امیدوارم کمیته اخلاق نیز بدون ملاحظه هر گونه نام و نشان با قاطعیت به این پرونده رسیدگی کند. هیچ یک از متهمان پرونده بالاتر از سب بلاتر، دبیرکل فیفا و آقای بن همام نیستند! حیثیت هیچ باشگاهی هم مهمتر از حیثیت فیفا و ای اف سی نیست! خوشبختانه کمیته اخلاق هم در چند پرونده اخیر نشان داده با کسی و نام و نشانی شوخی ندارد و پای اجرای حکم خود در مورد محرومیت یکی از بزرگان فوتبال ایران ایستاد. از مردم شریف بابل استدعا دارم به قانون و به کمیته اخلاق اعتماد کنند. آفتاب پشت ابر نخواهد ماند!

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار