لایق: کمیته ملی المپیک ۵۰ درصد بودجه کشتی را کاهش داده است/ مردم متوجه این بی‌توجهی‌ها می‌شوند

دبیر فدراسیون کشتی از کاهش بودجه این فدراسیون در سال ۹۷ از سوی کمیته ملی المپیک انتقاد کرد.

و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رضا لایق ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با وجود اینکه کشتی‌گیران ما بازی‌های آسیایی و سپس رقابت‌های جهانی مجارستان را در پیش‌رو دارند، هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک بودجه فدراسیون کشتی را کاهش داده و این در حالی است که بخشی از بودجه سال ۹۶ نیز پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: بودجه دریافتی سال ۹۵ که حدود ۵.۵  میلیارد بود، در سال ۹۶ به ۳.۹ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد که از آن هم تنها ۵۰ درصد در اختیار ما قرار گرفت، در حالی که همه فدراسیون‌ها ۸۰ درصد بودجه اعلامی خود را دریافت کرده‌اند. ضمن اینکه بودجه سال ۹۷ ما هم دو میلیارد تومان اعلام شده است که ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته و ۶۰ درصد نسبت به سال ۹۵ کاهش یافته است.

دبیر فدراسیون کشتی با اشاره به انتظاراتی که مردم از مدال‌آوری کشتی در میادین بین‌المللی دارند، تصریح کرد: در حوزه رشته‌های المپیکی به‌خصوص کشتی شرایط متفاوت است و باید برای این رشته برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی متفاوت‌تری قائل شد. با شرایط ویژه‌ای که بازی‌های آسیایی و المپیک ۲۰۲۰ دارد، متأسفانه نمی‌دانیم چرا در این وضعیت اقتصادی چنین تصمیم‌گیری شده است. این صرفه‌جویی نیست و با توجه به لزوم نشاط در جامعه و توقعی که از کشتی می‌رود باید حمایت جدی‌تری صورت گیرد تا اتفاقات خوبی رخ دهد. در حالی که بودجه دیگر رشته‌های المپیکی کاهش محسوسی نداشته است.

وی  خاطر نشان کرد: کشتی ورزش اول کشور ماست و  ورزشکاران این رشته سال‌هاست که توانسته‌اند با مدال‌های طلای خود جایگاه ایران را در رتبه‌بندی نهایی بازی‌های آسیایی و المپیک ارتقا بدهند. مسئولان کمیته ملی المپیک باید استراتژی خود را تغییر دهند و مشخص کنند که برای آنها کیفیت مهم است یا کمیت؟ خادم این موضوع را در نامه‌ای به صورت رسمی به رئیس کمیته ملی المپیک اعلام کرده است و امیدوارم در این زمینه تجدیدنظر شود.

لایق در پایان گفت: امروز قرار است مراسم تجلیل از قهرمانان سال‌های ۹۵ و ۹۶ برگزار شود که حدود ۵۰ درصد جوایز به کشتی‌گیران تعلق گرفته که این نشان از جایگاه کشتی کشور است، اما وقت بودجه دادن سهم کشتی سال به سال دارد کم می‌شود، البته مردم این بی‌توجهی‌ها را متوجه می‌شوند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار