والیبال نوجوانان آسیا|دختران ایران مغلوب استرالیا شدند

تیم والیبال نوجوانان دختر ایران در دومین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا مغلوب استرالیا شد.

و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، تیم ملی نوجوانان دختر زیر ۱۷ سال ایران امروز (سه شنبه) در دومین بازی خود در دوازدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا – تایلند به مصاف استرالیا رفت.

میترا شعبانیان سرمربی تیم ملی نوجوانان در شروع این مسابقه باز هم از ترکیب بازی اول مقابل نیوزیلند استفاده کرد و نگار سلحشوری، زهرا رضایی، نگار حسینی‌نژاد، ریحانه کریمی، کیمیا کیانی(لیبرو) و زهرا مغانی را به عنوان بازیکنان اصلی در ترکیب اولیه تیم قرار داد.

استرالیا که در اولین روز رقابت‌ها موفق به شکست سه بر یک نیوزیلند شده بود، درحالی مقابل ایران حاضر شد که در روز دوم رقابت‌ها استراحت داشت. این تیم که تقریبا میانگین قدی یکسانی با ایران دارد (میانگین قدی ایران ۱۸۰ و میانگین قدی استرالیا ۱۷۹ سانتی‌متر است) نتیجه ست اول بازی را در شرایطی با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به ایران واگذار کرد که تا دقایق پایانی با اختلاف امتیاز از ایران عقب بود، اما موفق شد تا حدودی این اختلاف را جبران کند.

استرالیا در ست دوم هم پابه‌پای ایران آمد اما درنهایت نوجوانان دختر کشورمان با استفاده از امتیاز سرویس و دفاع منظم با امتیاز ۲۵ بر ۲۰ نتیجه را به سود خود تمام کردند. در ست سوم هرچند که ایران از همان ابتدا اختلاف امتیازش را با حریف حفظ کرد و تا امتیاز ۱۴ بر ۷ از حریف پیش بود اما بازیکنان استرالیا با استفاده از انسجام تیمی و امتیاز سرویس در نهایت با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ ست سوم را به سود خود خاتمه دادند.

ست چهارم هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود استرالیا به پایان رسید تا ست پنجم تعیین کننده برنده نهایی این بازی باشد. در ست پنجم بازیکنان استرالیا با استفاده از قدرت بدنی بالای خود با نتیجه ۱۵ بر ۹ پیروز شدند تا اولین شکست در کارنامه ایران ثبت شود.

مرحله گروهی دوازدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا درحالی به میزبانی شهر ناخون پاتوم تایلند و با حضور ۱۲ تیم درحال برگزاری است که تیم ملی والیبال دختران نوجوان ایران در گروه C با نیوزیلند و استرالیا هم‌گروه است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار