فرجی: چشم‌انداز اصلی فدراسیون دفاع از کاراته ایران در المپیک ۲۰۲۰ است/ مهمترین کاستی فدراسیون نداشتن سالن اختصاصی است

رئیس فدراسیون کاراته گفت: چشم‌انداز اصلی ما دفاع قهرمانان از کاراته ایران در المپیک ۲۰۲۰ است و امیدوارم یک ضلع به چهار ضلعی رشته‌های مدال‌آور در المپیک اضافه کنیم.

خبرنگار ورزشی ، تمرینات تیم ملی کاراته در حالی امروز(دوشنبه) برگزار شد که وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته المپیک از تمرینات این تیم در آکادمی ملی المپیک بازدید کردند. 

محمد صادق فرجی در صحبت‌های خود در حضور وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: خدا را شکر فدراسیون کاراته در سال گذشته موفقیت‌های زیادی را حوزه مختلف داشت. در بخش آموزش با راه‌اندازی کارگاه‌های آموزشی و با رویکرد یکسان‌سازی و وحدت رویه در آموزش این کار انجام شد. بحث راه‌اندازی سیستم بانک اطلاعات و سامانه الکترونیک نیز برای فدراسیون کاراته بسیار مهم بود که این کار راه‌اندازی شد. 

وی تصریح کرد: برای فدراسیون نیز برنامه ۲۰ ساله و دراز مدت را طراحی کردیم. در کنار آن یک برنامه ۵ ساله و یک برنامه عملیاتی یک ساله را پیش‌بینی کردیم که در برنامه ۲۰ ساله ماموریت و افق‌هایی که برای کاراته و کسب کرسی‌های بین‌المللی لازم بود را مدنظر قرار دادیم.  برنامه ۵ ساله ما نیز برشی از برنامه ۲۰ ساله بود و برنامه یک ساله ما نیز عملیاتی بود. 

رئیس فدراسیون کاراته تاکید کرد: در سال گذشته ۳۰ درصد از برنامه‌ای که در حوزه قهرمانی و آموزش پیش‌بینی کرده بودیم جلوتر بودیم. در این برنامه با حمایت وزارت ورزش موفقیت‌های خوبی در حوزه قهرمانی داشتیم و برای اولین بار در تمامی مقاطع سنی قهرمان آسیا شدیم و از سوی فدراسیون جهانی امپراتور کاراته آسیا لقب گرفتیم. این افتخار بزرگی بود که برای اولین بار در ورزش کشور و نه تنها کاراته افتاد. در مسابقات ورلد گیمز در ۵ وزن به دیدار نهایی رسیدیم . در ادامه در مسابقات قهرمانی رده‌های سنی در اسپانیا را داشتیم که به موفقیت رسیدیم و در انتها نیز قهرمان و نایب قهرمان لیگ جهانی شدیم. 

فرجی خاطر نشان کرد:  در سال جدید نیز برنامه‌های پرترافیکی را در پیش داریم و باید در المپیک ۲۰۱۸ جوانان، بازی‌های آسیایی و مهمتر از همه قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ تلاش کنیم و امیدوارم نتایج خوبی را کسب کنیم. چشم‌انداز اصلی ما دفاع قهرمانان از کاراته ایران در المپیک ۲۰۲۰ است و امیدوارم یک ضلع به چهار ضلعی رشته‌های مدال‌آور در المپیک اضافه کنیم. با توجه به ظرفیت بالای کاراته این اتفاق نیز انجام شدنی است. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: البته کاستی‌هایی نیز وجود دارد که مهمترین آن در بحث سالن اختصاصی است که خود شخص وزیر ورزش نیز دستور آن را داده است و امیدوارم با پیگیری زیر مجموعه وزارت ورزش بتوانیم سالن بچه‌ها را تامین کنیم تا آنها بتوانند برنامه‌های خود را دقیق پیاده کنند. 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار