پورشیب: امیدوارم فیتیله حمایت از کاراته از سوی وزارت ورزش گرم‌تر شود

کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: خوشحالم که وزیر ورزش در یک سال اخیر ۲ بار از تمرینات تیم ملی کاراته بازدید کرده است و امیدوارم فیتیله حمایت از کاراته از سوی وزارت ورزش و جوانان گرم‌تر شود.

خبرنگار ورزشی ، ذبیح‌الله پورشیب در دیدار محمود سلطانی‌فر از تمرینات تیم ملی کاراته در جمع ملی‌پوشان به ورزیر ورزش و جوانان گفت: به عنوان نماینده کوچکی از اعضای تیم ملی کاراته ابتدا از حضور شما در تمرینات تیم ملی بسیار خوشحالم، همیشه مسئولان ورزش و مردم ایران از کاراته در میادین آسیایی و بازی‌های جهانی توقع کسب بهترین نتایج را دارند. امسال نیز با توجه به تعدد مسابقات کاراته ما به دنبال موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و از همه مهمتر مسابقات قهرمانی جهان هستیم، به این دلیل که امتیازات مسابقات جهانی در کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ضریب ۱۲ خواهد بود موفقیت در این رویداد برای ما بسیار حائز اهمیت است.

کاپیتان تیم ملی کاراته با اشاره به مشکلات مالی فدراسیون کاراته به وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در سال گذشته متاسفانه به دلیل مشکلات مالی فدراسیون و هزینه‌های بالای اعزام ما از ۵ رویداد اصلی کاراته تنها موفق به حضور در ۲ رویداد شدیم. فرجی در این مدت هرچه توان داشته برای اعزام تیم ملی انجام داده است اما متاسفانه مشکلات مالی سد راه ما بوده است. ما از معدود کشورهایی هستیم که توانستیم در دو دوره پیاپی قهرمان دنیا شویم و فکر نمی‌کنم در ورزش ایران رشته‌ای وجود داشته باشد که توانایی تکرار عنوان قهرمانی جهان را داشته باشد، تا قبل از المپیکی شدن کاراته همه ما را غریبه می‌دیدند و پاداش و امکانات ما پایین‌تر از رشته‌های دیگر بود. در حال حاضر نیز امکانات ما زیر صفر است و کاراته واقعاً رشته مظلومی است.

وی تاکید کرد: اکثر بازیکنان تیم ملی در رتبه‌های بالای رنکینگ جهانی قرار داشتند اما به دلیل عدم اعزام به مسابقات مهم با سقوط در رنکینگ جهانی مواجه شده‌اند. من این موضوع را ضعف فدراسیون نمی‌دانم و این مسائل به مشکلات مالی کاراته مرتبط است، باید به شما اعلام کنم در ۱۳ سال حضور خود در تیم‌های مختلف ملی برای اولین بار است که وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک از تمرینات تیم ملی کاراته بازدید می‌کنند. ارتباط خوب شما با کاراته ما را دلگرم کرده است و امیدواریم این دلگرمی همراه با حمایت‌های وزارت ورزش از رشته کاراته باشد.

پورشیب خاطر نشان کرد: خدا را شکر که فوتبال به جام جهانی صعود کرد و ما نیز مثل مردم از این مسئله خوشحال شدیم و واقعاً تقدیری که از این رشته صورت می‌گیرد در سایر رشته‌ها نیز وجود دارد، باور کنید ما نیز زحمات بسیاری را در تمرینات متحمل می‌شویم و مشت و لگدهای زیادی را در مسابقات می‌خوریم، انصاف نیست بعد از دو سال که قرار است از مدال‌آوران مسابقات مختلف تجلیل شود بگویند چون کاراته در گذشته المپیکی نبوده است جوایز آنها باید نصف شود. باور کنید شرایط ما گاهی به قدری وخیم بوده است که مربی ما از جیب خودش هزینه کرده است. در حال حاضر نیز دغدغه اکثر بازیکنان ما مسائل مالی است.

کاپیتان تیم ملی کاراته  در ادامه بیان کرد: من به عنوان کاپیتان تیم ملی بیشترین مبلغ دریافتی را از سوپرلیگ کاراته دریافت می‌کنم، که این مبلغ ۳۰ میلیون تومان در سال است. آیا واقعاً با این مبلغ یک قهرمان می‌تواند مخارج عادی خود را تامین کند. شنیدم قرار است ورزشکاران در ادارات و وزارتخانه‌ها استخدام شوند که این موضوع باعث خوشحالی است، اما حتی اگر امروز نیز من به سر کار بروم در ۶۰ سالگی بازنشسته خواهم شد. در دوره‌های گذشته مسابقات ورلدگیم ما شاهد پرداخت جوایز آن از سوی مسئولان وزارت ورزش بودیم اما شنیدم امسال قرار نیست پاداش این مسابقات پرداخت شود. خواهش من از شما به عنوان وزیر ورزش و جوان این است با بررسی این موضوع شرایطی را فراهم کنید که ما پاداش مدال خود در آن مسابقات را کسب کنیم، مسابقات ورلدگیم با حضور ۸ بازیکن برتر دنیا برگزار می‌شد و اصلاً اینگونه نبود که کسب مدال در آن راحت باشد. خوشحالم که در طول یک‌سال شما دوبار از تمرینات تیم ملی بازدید کردید. امیدوارم فیتیله حمایت از کاراته بیشتر شود تا ما بتوانیم مردم کشور را خوشحال کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار