تریم: اگر من را کنار نمی‌گذاشتند شاید الان ترکیه در جام جهانی بود

سرمربی گالاتاسرای در پی قهرمانی این تیم به رسانه‌های ترکیه و برخی مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور کنایه زد.

، در هفته پایانی مسابقات سوپرلیگ ترکیه، تیم فوتبال گالاتاسرای شب گذشته (شنبه) با پیروزی یک بر صفر مقابل میزبان خود، گُزتپه شماره امتیازهای خود را به عدد ۷۵ رساند و عنوان قهرمانی این رقابت‌ها در فصل ۱۸-۲۰۱۷ را از آن خود کرد، این در حالی است که فنرباغچه با ۷۲ امتیاز دوم شد و استانبول باشاک‌شهیر هم با ۷۲ امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده سوم به کار خود پایان داد. بشیکتاش هم با ۷۱ امتیاز چهارم شد و نتوانست از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کند.

فاتح تریم که در ماه دسامبر ۲۰۱۷ برای چهارمین بار هدایت شیرهای استانبول را برعهده گرفت، نقش بسزایی در قهرمانی این تیم در سوپرلیگ ترکیه داشت. این بیست‌ویکمین قهرمانی گالاتاسرای در رقابت‌های سطح اول فوتبال باشگاهی ترکیه است، این در حالی است که آخرین قهرمانی شیرهای استانبول در رقابت‌های لیگ به سال ۲۰۱۵ بازمی‌گشت. فاتح تریم هم که خود حالا هفتمین قهرمانی در سوپرلیگ ترکیه را به عنوان سرمربی تجربه کرد، مجموعاً تا کنون ۱۷ قهرمانی در دوران مربیگری‌اش تجربه کرده است.  

تریم ۶۴ ساله پس از قهرمانی گالاتاسرای در رقابت‌های فصل ۱۸-۲۰۱۷ سوپرلیگ ترکیه و کسب سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان اروپا گفت: لیگ قهرمانان اروپا هدف اصلی ما برای فصل آینده خواهد بود. گالاتاسرای به خاطر دوری از لیگ قهرمانان، آزرده بود. به امید خدا فصل آینده در این رقابت‌ها هم دست به کارهای خوبی خواهیم زد.  

سرمربی کنونی گالاتاسرای در اوایل مرداد ماه سال گذشته در پی انتقادات رسانه‌های ترکیه‌ای از وی به خاطر ایجاد درگیری در یک رستوران، از سمت سرمربیگری تیم ملی ترکیه استعفا کرد. تریم در سال ۲۰۱۳ برای سومین بار هدایت تیم ملی کشورش را بر عهده گرفته بود، هرچند نتوانست موفقیت دوره دوم حضورش روی نیمکت این تیم ( رساندن ترکیه تا مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۰۸) را تکرار کند. در ادامه هم میرچا لوچسکو رومانیایی هدایت تیم ملی ترکیه را برعهده گرفت، اما او هم نتوانست این تیم را به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برساند.

فاتح تریم که در مقطعی هم مورد توجه باشگاه استقلال تهران بود، همچنین در کنایه به رسانه‌های ترکیه‌ای و برخی سران فدراسیون فوتبال ترکیه اظهار داشت: اگر تلاش برخی برای بیرون کردن من از تیم ملی نبود، شاید ترکیه اکنون به جام جهانی ۲۰۱۸ رفته بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار