جشن قهرمانی جنجالی یوونتوسی‌ها؛ اعتراض ناپلی‌ها به تابوت اینسینیه و مجروحیت ۶ تورینی + عکس

باشگاه ناپولی پس از جشن قهرمانی رقیب اصلی‌اش در کورس قهرمانی سری A بیانیه‌ای منتشر کرد تا از اقدامات جنجالی این جشن انتقاد کند.

، روز گذشته (شنبه) تیم فوتبال یوونتوس در آخرین هفته سری A در فصل ۱۸-۲۰۱۷ میهمانش هلاس ورونا را شکست داد و پس از آن جشن قهرمانی که از دو هفته پیش مسجل شده بود را برگزار کرد. دیداری که با خداحافظی همیشگی جان‌لوئیجی بوفون دروازه‌بان افسانه‌ای این تیم و صحنه‌های پراحساس خداحافظی او با هواداران یوونتوس همراه شد.

در حین برگزاری جشن قهرمانی که پس از بازی آغاز شد، برخی از بازیکنان یووه از جمله داگلاس کاستا، در صفحه اینستاگرام خود فیلم‌هایی زنده از خوشحالی هواداران‌شان منتشر کردند که یکی از آنها جنجال‌آفرین شد. این فیلم مربوط به صحنه‌ای بود که هواداران یووه را در حال حمل یک تابوت به رنگ پیراهن تیم ناپولی که نام هافبک این تیم لورنزو اینسینیه روی آن درج شده بود را نشان می‌داد. در بخشی دیگر از فیلم داگلاس کاستا هم یکی از هواداران یووه با پیراهن ناپولی که روی آن عبارتی توهین‌آمیز در مورد این تیم نوشته بود نشان داده می‌شد.

در پی این اتفاق، باشگاه ناپولی با انتشار بیانیه‌ای در توئیتر از یوونتوسی‌ها انتقاد کرد. در بیانیه این باشگاه آمده است: ما واقعاً از دیدن رویکرد شرم‌آور و زننده‌ای که امروز گروهی از بازیکنان یوونتوس نشان دادند، وحشت کردیم. این حرکات، اهانت‌هایی جدی به هویت یک شهروند ناپلی مانند اینسینیه و غیرقابل قبول است.

انتقاد باشگاه ناپولی از رویکرد یوونتوسی‌ها در حالی است که خود این باشگاه در سال ۲۰۱۲ پس از پیروزی‌اش در فینال جام حذفی ایتالیا مقابل یوونتوس، سوار بر اتوبوسی که روی شیشه جلوی آن شعاری توهین‌آمیز به یوونتوس نوشته شده بود، در سطح شهر ناپل دور افتخار زد و در فصول بعد هم هواداران این تیم به شیوه‌های مختلف از جمله انتشار آگهی ترحیم برای بازیکنانی مانند گونسالو ایگواین مهاجم آرژانتینی‌شان که به یوونتوس پیوست و بانوی پیر (لقب یوونتوس) جنگ روانی با رقیب شمالی را آغاز کردند.

حواشی جشن قهرمانی یوونتوسی‌ها به همین جا ختم نشد، چرا که اتوبوس حامل بخشی از هواداران این تیم موسوم به «اولترا»ها پس از برخورد با سیم‌های خطوط تراموا و در نهایت برخورد با یک تیر چراغ برق متوقف شد که در این حادثه ۶ تن از افراد اخل اتوبوس زخمی شدند که حال ۲ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار