هاشم اسکندری: سال آینده میزبان یک رویداد جهانی خواهیم بود

رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس گفت: رئیس فدراسیون جهانی این امکان را داد که پس از بررسی در هیات رئیسه، سال آینده یک رویداد جهانی را در کشورمان میزبان باشیم.

هاشم اسکندری، رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی تسنیم درباره مسابقات اسنوکر قهرمانی آسیا اظهار داشت: خوشبختانه در این دوره از مسابقات ملی‌پوشان کشورمان خوش درخشیدند و تیم‌های قدری مانند هنگ‌کنگ، هند، پاکستان و تایلند را پشت سر گذاشتند. جمع امتیازات یکی از ملاک‌های سنجش این مسابقات بود که خوشبختانه ۳۰ بازی امتیاز بالای ۵۰ داشت که این موضوع حاکی از سطح بالای مسابقات بود. همچنین در رابطه با میزبانی عنوان درجه یک را به ما دادند.

وی در ادامه افزود: این میزبانی علاوه بر درخشش بچه‌ها، تاثیر زیادی بر انگیزه بازیکنان داشت و همچنین در بحث استعدادیابی کمک زیادی به فدراسیون کرد. به گفته رئیس فدراسیون جهانی این برای اولین بار در تاریخ ورزش‌های بیلیاردی یک کشور هر سه سکو را با هم کسب کرده است.

رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد با گلایه از برخی صحبت‌ها پیرامون سطح این مسابقات یادآور شد: متاسفانه برخی‌ها این شایعه را ایجاد کردند که سطح مسابقات پایین بوده اما کسانی که بیلیارد را می‌شناسند، می‌دانند که همه حریفان در این مسابقات قوی بودند. بعلاوه وقتی ما در بخش مردان در جهان عنوان دوم و در بخش بانوان جایگاه نهم را کسب کرده‌ایم توان بچه‌ها ثابت می‌شود و قهرمانی در آسیا را آسان‌تر می‌کند.

وی در خصوص تدارک فدراسیون برای آمادگی ملی‌پوشان گفت: ۶ ماه اردوی پراکنده را به طور علمی و زیر نظر پزشک ورزشی، تغذیه و روانشناس پشت سر گذاشتیم حتی دبیر فدراسیون، بدنسازی را بر عهده گرفت و همه این زحمات هم به بار نشست و نتیجه خوبی را کسب کردیم.

اسکندری در پاسخ به این سوال که میزبانی‌ها تا چه حد فرصت حضور ورزشکاران ایران را در میادین فراهم می‌کند، تصریح کرد: سهمیه هر کشور در مسابقات ۲ نفر و در نهایت ۳ نفر است اما در این مسابقات با استفاده از بحث میزبانی ۸ سهمیه کسب کردیم. برای اردو هم تعداد زیادی از افراد حاضر در رنکینگ کشوری را دعوت کردیم و در نهایت به ۸ نفر رسیدیم. همین مساله باعث ارتقای سطح ملی‌پوشان شد و این فرصت برای تعداد بیشتری از اسنوکربازان ایجاد شد برای حضور در مسابقاتی با این سطح فراهم شد.

رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس به دستاوردهای میزبانی ایران اشاره و عنوان کرد: سی و سومین مجمع عمومی آسیا نیز در حاشیه این مسابقات برگزار شد که در طی آن تصمیمات خوبی به نفع بچه‌های ما گرفته شد. بر اساس این تصمیمات به قهرمان این دوره از مسابقات کمک خواهد شد تا در مسابقات حرفه‌ای‌ها شرکت کند. تامین هزینه ۱۰۰۰ پوندی ثبت نام این مسابقات و ۱۰۰۰ دلار برای رفت و آمد و همچنین کمک مالی در جریان مسابقات بخشی از این تصمیمات بود.

وی در پاسخ به این سوال که با میزبانی خوب ایران در مسابقات اسنوکر قهرمانی آسیا تا چه حد مسیر ادامه میزبانی‌ها فراهم شده است، گفت: خوشبختانه رئیس فدراسیون جهانی این امکان را داد که پس از بررسی در هیات رئیسه، سال آینده میزبانی یک رویداد جهانی را در کشورمان داشته باشیم و میزبانی یک کشور با ایران جابه‌جا شود.

اسکندری در پایان خاطرنشان کرد: در این ۸ سال تلاش کردم تا اتفاقات خوبی در این رشته بیفتد و میزبانی مسابقات را در ایران داشته باشیم و این تلاش را با انگیزه بیشتری ادامه می‌دهیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار