ایران به دنبال چهارمین برد متوالی برابر ازبکستان

تیم ملی ایران نهمین بازی خود برابر تیم ملی ازبکستان را فردا برگزار خواهد کرد.

به گزارش "توپ"، شاگردان کارلوس کی روش آخرین بازی خود پیش از جام جهانی روسیه در تهران را روز شنبه در ورزشگاه آزادی و مقابل تیم ازبکستان برگزار خواهند کرد. تیمی که در مرحله پایانی مقدماتی با ایران هم گروه بود اما در هر دو بازی رفت و برگشت مغلوب سفیدپوشان ایرانی شد و در نهایت هم با قرارگیری در رده چهارم، از حضور در پلی آف نیز باز ماند.

 

بازی فردا، نهمین دیدار بین تیم ملی ایران و ازبکستان خواهد بود. ۲۰ سال پیش در بانکوک، این دو تیم برای اولین بار به مصاف یکدیگر رفتند. آن مسابقه در چارچوب بازی های آسیایی بود و در نهایت هم تیم منصور پورحیدری موفق شد با ۴ گل ازبک ها را مغلوب کند. علی دایی ۳ مرتبه دروازه حریف را باز کرد و موسوی نیز یک گل زد.

 

۹ سال بعد، این دو تیم در جام ملت های آسیا به پُست هم خوردند؛ اما این بار ازبک ها نسبت به قبل پیشرفت بیشتری داشتند و حتی با اشتباه رحمان رضایی، از ایران پیش هم افتادند اما در پایان، این تیم امیر قلعه نوئی بود که پیروز مسابقات شد.

 

یک تساوی بدون گل در بازی دوستانه، آخرین جدال ایران و ازبکستان پیش از دهه ۹۰ بود.

 

از آغاز دهه جاری شمسی، تقابل های ایران و ازبکستان بیشتر از قبل شد. آن ها در مقدماتی جام جهانی برزیل با هم در یک گروه قرار گرفتند؛ ایران در خاک ازبکستان با گل خلعتبری پیروز شد و ازبک ها نیز توانستند در ایران انتقام بگیرند.

 

در خرداد ۹۴ شاگردان کارلوس کی روش، با گل مهدی ترابی و در دیداری دوستانه حریف آسیای میانه ای را شکست دادند اما این پایان کار نبود و یوزهای ایرانی، در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ نیز توانستند ۲ بار این تیم را مغلوب کنند.

 

حال نهمین بازی ایران و ازبکستان، در چارچوب بازی دوستانه خواهد بود و اگر با برد ایران تمام شود، چهارمین پیروزی پیاپی تیم ملی کشورمان مقابل ازبکستان خواهد بود.

 

۱.آذر ۱۳۷۷ بانکوک) ایران ۴ ازبکستان ۰ – علی دایی (۳)، علی موسوی
۲.تیر ۱۳۸۶ کوالالامپور) ایران ۲ ازبکستان ۱ – سیدجلال حسینی، جواد کاظمیان
۳.شهریور ۱۳۸۸ تاشکند) ایران ۰ ازبکستان ۰
۴.خرداد ۱۳۹۱ تاشکند) ایران ۱ ازبکستان ۰ – محمدرضا خلعتبری
۵.آبان ۱۳۹۱ تهران) ایران ۰ ازبکستان ۱
۶.خرداد ۱۳۹۴ تاشکند) ایران ۱ ازبکستان ۰ – مهدی ترابی
۷.مهر ۱۳۹۵ تاشکند) ایران ۱ ازبکستان ۰ – سیدجلال حسینی
۸.خرداد ۱۳۹۶ تهران) ایران ۲ ازبکستان ۰ – سردار آزمون، مهدی طارمی

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار