سیمئونه به رکورد آراگونس رسید

سرمربی تیم فوتبال اتلتیکومادرید با فتح لیگ اروپا به رکوردی رسید که سرمربی فقید این تیم به ثبت رسانده بود.

، تیم فوتبال اتلتیکومادرید شب گذشته (چهارشنبه) با کسب پیروزی ۳ بر صفر مقابل مارسی در فینال لیگ اروپا برای سومین بار فاتح این رقابت‌ها شد.

این ششمین جام دوران مربیگری دیه‌گو سیمئونه سرمربی آرژانتینی روخی بلانکو در این تیم بود و به ناکامی سه ساله وی برای کسب جام در رقابت با بزرگانی مانند رئال مادرید و بارسلونا پایان داد.

اتلتیکومادرید در حالی امسال قهرمانی لیگ اروپا شد که حذف ناامید کننده‌اش در ماه دسامبر از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا سبب شد انتقادات زیادی از این تیم صورت بگیرد، هرچند این اتفاق فرصتی شد که آنها به لیگ اروپا راه پیدا کنند و در نهایت برای سومین بار فاتح آن شوند.

با این قهرمانی، حالا سیمئونه که در دوران مربیگری‌اش در روخی بلانکو، یک بار قهرمان لالیگا، یک بار قهرمان جام حذفی، یک بار سوپرجام اروپا، یک بار سوپرجام و دو بار قهرمان لیگ اروپا شده است، از حیث کسب جام به رکورد لوئیس آراگونس، سرمربی فقید اتلتیکومادرید رسیده است. آراگونس در این تیم یک بار قهرمان لالیگا، سه بار قهرمان جام حذفی، یک بار قهرمان سوپرجام اسپانیا و یک بار قهرمان جام بین قاره‌ای شده است.

نه تنها جام‌هایی که سیمئونه با اتلتیکو مادرید کسب کرده نسبت به جام‌های آراگونس ارزشمندتر هستند بلکه این مرد آرژانتینی توانسته دو بار این تیم را به فینال لیگ قهرمانان اروپا برساند.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار