مانچینی: سرمربیگری آتزوری یکی از زیباترین اتفاقاتی بود که می‌توانست برایم بیفتد/ می‌خواهم ایتالیا را به بالاترین سطح بازگردانم

سرمربی جدید آتزوری از اینکه به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا منصوب شده، خیلی خوشحال است.

، روبرتو مانچینی که با امضای قراردادی دو ساله رسماً هدایت تیم ملی فوتبال ایتالیا را برعهده گرفت، در اولین اظهارنظرش پس از قبول این پست گفت: اکنون احساسی شده‌ام چرا که سرمربیگری تیم ملی ایتالیا چیز بی‌اهمیتی نیست. مایلم از روبرتو فابریچینی، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا و مایکل اووا، جانشین او تشکر کنم. آنها این حس را به من دادند که صد درصد من را برای این پست می‌خواهند.

وی ادامه داد: احساس غرور می‌کنم به خاطر اینکه در سال ۱۹۷۸ برای اولین بار به کمپ تمرینی تیم‌های ملی ایتالیا به منظور حضور در اردوی تیم زیر ۱۴ سال ایتالیا آمدم و اکنون سرمربیگری تیم ملی ایتالیا یکی از زیباترین اتفاقاتی بود که می‌توانست برایم بیفتد. همچنین برای خانواده‌ام خوشحالم چون فکر می‌کنم که آنها هم از این اتفاق خشنود هستند. مایلم از تمام مربیانی که در زمان بازیگری‌ام داشتم، تشکر کنم. آنها برای من خیلی مهم بودند.

سرمربی فصل اخیر زنیت سن‌پترزبورگ روسیه افزود: به نظرم سرمربیگری تیم ملی بزرگترین رویای هر سرمربی است، سپس در هر لحظه از دوران حرفه‌ای ما تصمیماتی است که باید گرفته شود. مربیانی هستند که ترجیح می‌دهند در رده باشگاهی کار کنند و هر روز بازیکنان‌شان را ببینند. من اما سال‌ها مربیگری کرده‌ام و این زمان مناسبی برای هدایت تیم ملی ایتالیا بود چون باید کاری برای آتزوری بکنیم.

مانچو در ادامه با اشاره به غیبت آتزوری در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تصریح کرد: پذیرفتن این موضوع که ایتالیا به جام جهانی نرفت، برای تمامی ما که هوادار این تیم هستیم، دشوار بود. به هر حال رویای هر مربی، سرمربیگری تیم ملی کشورش است.

سرمربی پیشین منچسترسیتی در یادآوری دوران بازیگری خود نیز خاطرنشان کرد: رابطه من با تیم ملی ایتالیا، رابطه‌ای قدیمی است و فکر می‌کنم که تنها کسی هستم که در تیم ملی ایتالیا زیرنظر انزو بیرزوت، آزگلیو ویچینی و آریگو ساکی کار کرده‌ام. دوران خوش‌شانسی ما نبود، اما مدت زمان زیادی را در کمپ تیم‌های ملی سر کردم. متأسفانه در آن دوره هرگز موفق به کسب عنوان قهرمانی جام جهانی نشدیم، هر چند به کسب این عنوان خیلی نزدیک بودیم.

روبرتو مانچینی در پایان خاطرنشان کرد: می‌خواهم مربی خوبی برای تیم ملی ایتالیا باشم. می‌خواهم ایتالیا را به بالاترین سطح فوتبال جهان و اروپا ببرم. مسابقات لیگ ملت‌ها نیز اولین تورنمنت مهمی است که در پیش داریم که به زودی آغاز خواهد شد. امیدوارم بتوانم آتزوری را به بالاترین سطح فوتبال بازگردانم و با سختکوشی می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

تسنیم، قرارداد دو ساله مانچو در صورت کسب نتایج مناسب خود به خود یک سال تمدید خواهد شد و گفته می‌شود آندره‌آ پیرلو ممکن است دستیار مانچینی در تیم ملی ایتالیا شود. همچنین فدراسیون فوتبال ایتالیا تایید کرد لوئیجی دی‌بیاجو سرمربی موقت آتزور هم اکنون به پست اصلی‌اش که هدایت تیم زیر ۲۱ سال ایتالیا بود، باز می‌گردد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار