کاراته قهرمانی رده‌های پایه آسیا|جشن قهرمانی پسران نوجوان ایران و نایب قهرمانی دختران کاراته‌کا

مسابقات کاراته رده‌های سنی قهرمانی آسیا امروز با برگزاری رقابت‌های رده نوجوانان آغاز شد و تیم کومیته پسران ایران همانند دوره گذشته به مقام قهرمانی دست یافت.

خبرنگار ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، رقابت‌های کاراته رده سنی نوجوانان پسر قهرمانی آسیا در شهر اوکیناوا ژاپن از بامداد امروز(جمعه) آغاز شد و تیم کومیته نوجوانان پسر کشورمان با کسب دو مدال طلا ، یک نقره و دو برنز همانند دوره گذشته در جایگاه نخست قرار گرفت. تیم کومیته نوجوانان دختران نیز با کسب یک طلا با ۳ پله صعود نسبت به دوره قبل نایب قهرمان شد.

در رقابت‌های امروز عرفان داودی، حسین خدری و معصومه محسنیان به ۳ مدال طلا، کامران بصیری یک نقره و مرتضی کریمی و حسین اسماعیلی به ۲ برنز دست پیدا کردند.

در وزن ۵۲- کیلوگرم، مرتضی کریمی ابتدا ۸ بر ۳ بزونبک خاتابویف از ازبکستان را برد. در ادامه ۴ بر صفر از کوتتسو ماتسومورا از ژاپن شکست خورد و با راهیابی حریف ژاپنی به فینال کریمی در جدول شانس مجدد به میدان رفت. نماینده کشورمان در دیدار رده‌بندی نیز ۴ بر ۲ جان لین ون از چین تایپه را مغلوب کرد و مدال برنز این وزن را از آن خود کرد.

در وزن ۵۷- کیلوگرم، حسین خدری در اولین دیدار خود ۴ بر ۳ پیلای سیوانسان از مالزی را با شکست بدرقه کرد. سپس با نتیجه ۸ بر صفر تک وونگ من از ماکائو را برد. در مبارزه سوم ۶ بر یک عافف غیط از اردن را مغلوب کرد و به فینال راه یافت. خدری در دیدار پایانی نیز ۲ بر یک از سد حریف احمد الملکی عربستانی گذاشت و مدال طلای این وزن را بدست آورد.

در وزن ۶۳- کیلوگرم، عرفان داودی ۸ بر صفر مقابل چئون چونگ از هنگ کنگ در اولین مبارزه به برتری رسید. او در دومین گام ۲ بر یک دیاس اناربکوف از قزاقستان را برد. سپس یک بر صفر فنگ وو حریف چین تایپه ای را شکست داد و فینالیست شد.داودی در بازی فینال ۳ بر ۲ یوتو یاماناکا از ژاپن را برد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۷۰- کیلوگرم، کامران بصیری در اولین مبارزه پس از تساوی ۵ بر ۵ مقابل سناد صوفیانی از عربستان با رای داوران برنده تاتامی شد. در ادامه ۴ بر یک گیبران مورسلیم نماینده کشور اندونزی را برد و راهی فینال شد. نماینده وزن۷۰- کیلوگرم نوجوانان پسر در فینال ۷ بر ۶ نتیجه را به اولژاس کولاژان از قزاقستان واگذار کرد و مدال نقره را بر گردن آویخت.

در وزن ۷۰+ کیلوگرم، حسین اسماعیلی ابتدا مقابل یردوس کوئاندیک از قزاقستان ۵ بر یک برنده شد. در ادامه ۶ بر ۴ نتیجه را به سیانگ چنگ از چین تایپه واگذار کرد و به دیدار رده بندی راه یافت.اسماعیلی در دیدار رده بندی ۶ بر صفر ژیادونگ چن از چین را برد و مدال برنز را کسب کرد.

در بخش دختران و در وزن ۴۷- کیلوگرم، معصومه محسنیان در اولین مبارزه ۵ بر صفر شوتی شارما از هند را برد. در ادامه موفق شد ۵ بر ۲ یون چن از چین تایپه را مغلوب کند و فینالیست شود . او در فینال پس از تساوی یک بر یک مقابل نونوکو یونموری از ژاپن با رای داوران در هانتی برنده شد و به مدال طلا رسید.

در وزن ۵۴- کیلوگرم، مهنا میرزایی ۶ بر ۲ آیگریم مورزاکانوآ از قرقیزستان را شکست داد. سپس ۵ بر صفر نیکیتا چاوان از هند را از پیش رو برداشت. در سومین مبارزه مقابل مارین ناکاگاوا از ژاپن پس از تساوی ۳ بر ۳ در وقت قانونی مبارزه با رای داوران بازنده شد و به دیدار رده بندی راه یافت. میرزایی در این مبارزه ۶ بر ۲ مغلوب لریا روداکوا از قزاقستان شد و از رسیدن به مدال بازماند.

در وزن ۵۴+ کیلوگرم حدیثه طالبی در اولین مبارزه یک بر صفر مقابل کاملیا جولمانوآ از قزاقستان نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در کاتای انفرادی دختران، زینب السادات حسینی در دور اول ۵ بر صفر آمریتا ویجایان از هند را شکست داد. سپس ۳بر ۲ مغلوب لیا کوشکارکائوا از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی راه یافت.در دیدار رده بندی نیز حسینی با نتیجه ۵ بر صفر یو ما هی از هنگ کنگ را برد و صاحب مدال برنز شد.

در بخش پسران هم متین زارع ابتدا ۴ بر یک آجینکیا موگه از هند را شکست داد. سپس ۵ بر صفر بیلال میم از سریلانکا را مغلوب کرد. در ادامه ۵ بر صفر نتیجه را به ساکیچی آبه از ژاپن واگذار کرد و به دیدار بندی راه یافت.زارع در مسابقه رده بندی ۵ بر صفر ژنگ سونگ چان از مالزی را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

تیم کشورمان در بخش کومیته پسران با ۲ طلا، یک نقره و ۲ برنز همانند دوره گذشته بر سکوی قهرمانی ایستاد و تیم دختران هم با کسب یک طلا با ۳ پله صعود نسبت به دوره قبل نایب قهرمان شدند، ضمن اینکه در مجموع مدالها هم در بخش کومیته تیم ایران بر سکوی قهرمانی قرار گرفت.

در بخش کومیته پسران
۱. ایران ۲ طلا ۱ نقره ۲ برنز
۲. قزاقستان و مالزی ۱ طلا و ۱ برنز
۳. اردن ۱ طلا
۴. ژاپن ۲ نقره ۲ برنز
۵. عربستان و چین تایپه ۱ نقره و ۱ برنز
۶.تایلند ۱ برنز

در مجموع کاتا و کومیته دختران و پسران/
۱.ژاپن ۳ طلا ۳ نقره ۲ برنز
۲.ایران ۳ طلا ۱ نقره ۴ برنز
۳.قزاقستان ۱ طلا ۱ نقره ۳ برنز

اسامی مدال آوران نوجوان ایران:
کاتای انفرادی: زین السادات حسینی- مدال برنز
کاتای انفرادی: متین زارع- مدال برنز
در وزن ۵۲- کیلوگرم، مرتضی کریمی – مدال برنز
در وزن ۵۷- کیلوگرم، حسین خدری – مدال طلا
در وزن ۶۳- کیلوگرم، عرفان داودی – مدال طلا
در وزن ۷۰- کیلوگرم، کامران بصیری –نقره
در وزن ۷۰+ کیلوگرم، حسین اسماعیلی – مدال برنز
در وزن ۴۷- کیلوگرم، معصومه محسنیان – مدال طلا

در این رقابتها ۳۸۵ کاراته کا از ۲۵ کشور شرکت دارند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار