تاج: مشخص است چه بازیکنانی به جام جهانی ۲۰۱۸ می‌روند/ مفتخریم که تیم‌های ملی ما لباس یکدست می‌پوشند

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: تقریبا مشخص است که چه نفراتی به جام جهانی ۲۰۱۸ اعزام خواهند شد.

خبرنگار ورزشی ، مهدی تاج در مراسم رونمایی از البسه رسمی تیم ملی فوتبال کشورمان برای رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت: با توجه به سال حمایت از کالای ایرانی و فرمایشات مقام معظم رهبری قراردادی ۴ ساله‌ برای البسه تیم ملی با برندی جدید و داخلی امضا کردیم. شرکتی معتبر و با قدمت که قرارداد ما با این شرکت تامین البسه تمام تیم‌های ملی در ۱۸ رده‌ای است که وجود دارد. ما مفتخریم که این قرارداد امضا شده و لباس ایرانی با کیفیت خوب که نظیر آن حتی در لباس‌های خارجی وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که برای انتخاب این برند چه معیاری وجود داشته است گفت: در این خصوص فراخوانی دادیم که تمام شرکت‌ها می‌توانستند در آن حضور داشته باشند و این پیشنهادها به لحاظ کمی و کیفی مورد بررسی قرار گرفته است. دو شرکت داخلی و یک شرکت خارجی از قبل اعلام آمادگی کرده بودند که در مجموع پیشنهاد این شرکت از همه بهتر بود چه به لحاظ کیفی، چه به لحاظ کمی و چه به لحاظ مبلغی بهترین کیفیت را تشخیص دادیم و برند تیم ملی را انتخاب کردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه قرارداد با شرکت البسه ورزشی تیم ملی انتقادهای زیادی را به دنبال داشت و گفته شد فدراسیون به جای امضای قرارداد اسپانسری قرار است لباس‌های تیم ملی را خریداری کند و  حالا نحوه قرارداد با لباس‌های رسمی تیم ملی به چه شکل خواهد بود گفت: باید اینجا تشکر کنم که تمام لباس‌های رسمی تیم ملی در این ۴ سال به صورت رایگان تامین خواهد شد. در سال‌های قبل بخشی از لباس‌ها را خریداری می‌کردیم  و داستان اینجا بود که حتی بسیاری از تیم‌های ما لباس یکنواخت نداشتند. به طور مثال تیم ملی فوتبال بانوان ما که امروز برای دومین بار پیاپی به فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا صعود کرد و امیدواریم روز شنبه به قهرمانی برسد با لباس یکنواخت به این مسابقات اعزام نشد.

تاج افزود: سایر تیم‌های ما نیز که به جام‌های جهانی یا رقابت‌های جهانی اعزام شدند لباس یکنواخت نداشتند اما اکنون خرسندیم که تمام تیم‌های ما می‌توانند لباس یکدست بپوشند. درباره قرارداد با آدیداس هم قبلا توضیحاتی دادم که قرار بود آن قرارداد اسپانسری باشد اما از آنجا که ما باید به قوانین کشورمان احترام بگذاریم و با توجه به اقتصاد مقاومتی قرادادمان را با آدیداس تجاری کردیم. از آنجایی که در قوانین اینگونه بوده که شرکت‌های خارجی نمی‌توانند البسه خود را در ایران به فروش برسانند مگر اینکه در ایران لباس تولید کنند به همین دلیل قرارداد را تجاری کردیم که باز هم ۷۰ درصد لباس‌ها را رایگان می‌گیریم و ۳۰ درصد پول آن را پرداخت خواهیم کرد. با این حال به هر میزان که در خارج از کشور از لباس‌های تیم ملی به فروش برسد ۱۰ درصد متعلق به فدراسیون فوتبال است که این ۳۰ درصد را جبران می‌کند و اگر جبران نکرد مجبوریم خودمان این ۳۰ درصد را پرداخت کنیم.

وی درباره ماجرای حذف یوز و احتمال بازگشت پیراهن‌های تیم ملی خاطر نشان کرد: ابتدا بگویم وقتی قرارداد تجاری شد انتقادهایی وجود داشت که چرا بقیه تیم‌ها قراردادشان اسپانسری است و برای ما اینطور نیست اما از دست ما کاری بر نمی‌آمد و نمی‌توانستیم قوانین مجلس و اقتصاد مقاومتی را تغییر بدهیم. از آنجایی که ما لباس‌های تیم ملی را به فیفا و AFC معرفی کرده بودیم امکان تغییر برند هم وجود نداشت و به همین دلیل به قرارداد ادامه دادیم. برای یوز ایرانی هم در تلاش هستیم تا کارهایی در این خصوص صورت بگیرد.

تاج ادامه داد: ما به خوشنامی و متعهد بودن برند لباس‌های رسمی تیم ملی معترف هستیم و خوشحالیم که این اتفاق رخ داده است. همچنین قبلا برای تامین لباس‌های رسمی تیم ملی هزینه می‌دادیم و نمی‌دانم الان این هزینه‌ها چقدر است اما اکنون به رایگان لباس‌ها را می‌گیریم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که هنوز لیست تیم ملی اعلام نشده و چگونه سایز بازیکنان آماده خواهد شد گفت: اندازه لباس‌های بازیکنان تیم ملی گرفته شده و چون تقریبا مشخص است که چه نفراتی به جام جهانی اعزام خواهند شد لباس‌ها در حال آماده شدن است مگر اینکه خدایی ناکرده مصدمیتی برای کسی بوجود بیاید که امکان تغییر وجود دارد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار