غیاثی: حضور قهرمانان دوومیدانی در مرحله دوم لیگ طلایی الزامی است

سخنگوی سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دوومیدانی برای انتخاب ترکیب تیم ملی در بازی‌های آسیایی جاکارتا به شرکت قهرمانان مدعو در مرحله دوم رقابت‌های لیگ طلایی تأکید کرد.

و به نقل از سایت فدراسیون دو و میدانی، سازمان تیم‌های ملی فدراسیون برای انتخاب ترکیب تیم ملی دو و میدانی ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا پس از بررسی عملکرد و نتایج دو و میدانی کاران کشورمان و همچنین رکوردهای برتر مواد مختلف دو و میدانی در سطح رقابت‌های آسیایی، حدنصاب‌های ورودی انتخاب ترکیب ملی را اعلام کرد. به همین منظور برابر اعلام مصوبه سازمان تیم‌های ملی فدراسیون، تمام ورزشکاران برای حضور در ترکیب تیم ملی ملزم به کسب ورودی مدنظر هستند.

تیمور غیاثی، سخنگوی سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دو و میدانی در آستانه آغاز مرحله دوم رقابت‌های لیگ طلایی گفت: مرحله نخست مسابقات لیگ طلایی در اواخر فروردین ماه برگزار شد و همانطور که پیش از این نیزعنوان کرده بودیم، این رقابت ها فرصت مناسبی برای ثبت رکوردهای حدنصاب بازی های آسیایی جاکارتا است. در مرحله نخست، تعدادی از ورزشکاران ورودی‌های مرتبط با رشته تخصصی خود را به ثبت رساندند و البته ورزشکارانی هم فاصله کمی با رکوردهای تعیین شده داشتند. مرحله دوم این مسابقات در بخش آقایان در روز ۲۹ اردیبهشت ماه و در بخش بانوان نیز در روز ۳۱ اردیبهشت ماه پیگیری می‌شود. بنابراین، ورزشکارانی که تاکنون موفق به ثبت رکوردهای ورودی نشده اند، باید تمام تلاش خود را برای ثبت حدنصاب داشته باشند.

وی تأکید کرد: تعدادی از قهرمانان ملی دو و میدانی ایران به صلاحدید سازمان تیم‌های ملی با حمایت فدراسیون در اردوهای تدارکاتی خارج از کشورمان بوده و در حال انجام تمرینات آماده سازی هستند و حتی با نظارت فدراسیون در تورنمنت های بین‌المللی شرکت می‌کنند که با توجه به بررسی رکوردها و عملکردشان در سازمان تیم‌های ملی برای حضور در ترکیب تیم ملی تصمیم می‌گیریم. البته این موضوع به استثنای کیوان قنبرزاده، رکورددار پرش ارتفاع ایران است که او نیز باید رکورد ورودی پرش ارتفاع را به ثبت برساند تا به بازی‌های آسیایی اعزام شود.

غیاثی در پایان با اشاره به اهمیت حضور قهرمانان در مرحله دوم رقابت‌های لیگ طلایی گفت: بی تردید حضور همه قهرمانان دو و میدانی ایران برای ثبت رکورد ورودی در مسابقات لیگ طلایی الزامی است و عدم حضور در این رقابت‌ها به منزله انصراف از حضور در ترکیب تیم ملی است. تعدادی از قهرمانان با هماهنگی فدراسیون دو و میدانی به دلیل حضور در اردوهای داخلی در مسابقات مرحله نخست شرکت نکردند، اما باید در این مرحله از لیگ طلایی که اسامی آنها جزو مدعوین است، شرکت کنند.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار