دبیر کنفدراسیون بیلیارد و اسنوکر آسیا: از میزبانی ایران برای برگزاری مسابقات جهانی استقبال می‌کنم

دبیر کنفدراسیون بیلیارد واسنوکر آسیا از میزبانی ایران در رقابت‌های اسنوکر قهرمانی آسیا تمجید کرد.

، «میشل الفوری» در بازدید از سی‌وچهارمین دوره رقابت‌های اسنوکر قهرمانی آسیا در شهر تبریز گفت: افتخار بزرگی نصیبم شد که به ایران سفر کردم و از نزدیک شاهد این مسابقات بودم. میزبانی ایران فراتر از رقابت‌های آسیایی بود ، در صورتی که با درخواست  ایران مبنی بر اعلام آمادگی برای میزبانی جام جهانی مواجه شویم، با این درخواست موافقت خواهیم کرد.

وی در خصوص وضعیت میزبانی در شهر تبریز و حضور کشورهای آسیایی اظهار داشت: فدراسیون ایران خیلی زحمت کشیده و این یکی از بهترین سالن‌های میزبانی بوده که من تاکنون دیده‌ام.

دبیر کنفدراسیون بیلیارد واسنوکر آسیا با اشاره به سطح برگزاری مسابقات عنوان کرد: برای من جالب بود که مسابقاتی با چنین سطحی از سوی کشور ایران در حال برگزاری است. اگر بخواهم در خصوص غیبت کشور چین در این دوره توضیح بدهم، به این بسنده می کنم که آنها به خاطر پاره‌ای از مشکلات داخلی بین فدراسیون و وزارت ورزش‌شان از حضور در این مسابقات انصراف دادند، ولی من امیدوارم که این مشکلات هم مرتفع بشود تا تیم خوب چین هم در مسابقات پیش‌رو حاضر شوند.

وی گفت: من از میزبانی ایران برای مسابقات جام جهانی استقبال می‌کنم، چراکه ایران برای من خانه دوم است و خیلی دوست دارم که این کار انجام شود.

الفوری در خصوص وضعیت اسنوکر در قاره آسیا تصریح کرد: اصولا کشورهای آسیایی خیلی بهتر از کشورهای سایر قاره‌ها به خصوص قاره اروپا  هستند، حتی برای برگزاری، زیرا بیشتر کشورهای آسیایی زیر نظر کمیته المپیک فعالیت می‌کنند که تیم‌های اروپایی و آفریقایی این طور نیستند. در آسیا  قوانین موجود در اسنوکر از جهانی هم سخت‌تر است. برای مثال فدراسیون ایران کاری کرده که بالاتر از قانون‌هایی که ما گذاشتیم مسابقات را برگزار می‌کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار