شادی عبدالوند: برای رسیدن به موفقیت از حالا باید برنامه‌ریزی کرد/ به مربی خارجی نیاز داریم

ملی پوش تیم بسکتبال سه نفره کشورمان گفت: اگر می‌خواهیم در بسکتبال بانوان به موفقیت دست پیدا کنیم از حالا باید برنامه ریزی دقیق داشت و براساس هدف‌های مشخص پیش رفت.

شادی عبدالوند درباره رقابت‌های بسکتبال سه نفره کاپ آسیا به خبرنگار ورزشی گفت: برای نخستین بار در این رقابت‌ها حضور داشتیم. تجربه بسیار ارزشمندی در مسابقات چین به دست آوردیم.

وی افزود: فیلم مسابقات بسکتبال سه نفره استرالیا را دیده بودیم. همان بازیکنانی که در کاپ آسیا حضور داشتند، را قبلا در مسابقات قبلی دیده بودیم. این نشان دهنده تجربه بالای بازیکنان استرالیا بود.

ملی‌پوش تیم بسکتبال بانوان ادامه داد: با وجود این که برابر تیم استرالیا با نتیجه ۲۲ – ۳ شکست خوردیم اما از لحظه لحظه بازی مقابل این تیم تجربه کسب کردیم. تجربه‌ای که به طور حتم در آینده خیلی به ما کمک خواهد کرد.

عبدالوند گفت: دربازی مقابل ژاپن بازی خوبی را ارائه کردیم. این در حالی است که تجربه ما دربسکتبال سه نفره بسیار پایین است. اما نتیجه خوبی را کسب کردیم. به نظرم تیم ایران حتی توانایی پیروزی برابر این تیم را نیز داشت. در بازی مقابل ژاپن  به خودمان باختیم.

وی یادآور شد: بانوان بسکتبالیست ایران به لحاظ فیزیکی چندان تفاوتی با حریفان آسیایی ندارند. بیشترین تفاوت را می توان در مهارت و تکنیک‌ها بدانیم. به هرحال حریفان ما سال‌هاست در میادین بین المللی حضور دارند و در مقابل بسکتبال بانوان ایران به تازگی پا به عرصه‌های بین المللی گذاشته است.

ملی پوش تیم بسکتبال بانوان تصریح کرد: درهای مسابقات بین المللی به روی بسکتبال بانوان باز شده است و باید از این فرصت استفاده کنیم. به بهانه این که بسکتبال بانوان تجربه ندارد به مسابقاتی همچون بازی‌های آسیایی اعزام نمی‌شویم. عدم حضور بسکتبال بانوان در مسابقات مختلف باعث می‌شود فاصله بیشتری با حریفان داشته باشیم. ما نیاز به کسب تجربه داریم. سال‌ها زحمت کشیدیم و حسرت حضور در مسابقات بین المللی را داشتیم و حالا باید دوباره حسرت شرکت نکردن در مسابقات را داشته باشیم.

شادی عبدالوند اظهار داشت:بسکتبال بانوان نوپاست. برای رسیدن به موفقیت نیاز به برنامه ریزی قوی داریم. باید هدف‌گذاری کنیم و براساس هدف ها پیش رفت. این که در ماه یکی دوبار اردو برگزار کنیم خروجی برای بسکتبال بانوان نخواهد داشت.

وی گفت: مربیان بسیاری خوبی را در داخل کشور داریم اما آنها نیز از حضور در میادین بین المللی محروم بودند و متاسفانه تجربه مسابقات بین الملی را نداشته‌اند. به طورحتم برای پیشرفت بانوان در این رشته به مربی خارجی نیاز هست. نیاز به کسب تجربه داریم و داشتن لیگ قویتر با حضور اسپانسرهای بیشتر.

ملی پوش تیم بسکتبال سه نفره کشورمان افزود: رقابت‌های جام جهانی بسکتبال سه نفره را پیش رو داریم وخود را برای این رقابت ها آماده می‌کنیم. زمان محدودی برای آماده سازی در اختیار داریم اما از تک تک این فرصت‌ها باید استفاده کرد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار