بدعت اشتباه وزارت ورزش در یکی از حساس‌ترین انتخابات‌ها/ تیراندازی با کمان به آرامش رسید؟

انتخابات فدراسیون تیراندازی با کمان در حالی روز گذشته برگزار شد که وزارت ورزش در تصمیمی خلق‌الساعه از حضور خبرنگاران در مجمع فدراسیون جلوگیری کرد.

خبرنگار ورزشی ، انتخابات فدراسیون تیراندازی با کمان در حالی روز گذشته برگزار شد که غلامرضا شعبانی بهار با کسب ۲۹ رای به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب و سکان هدایت این رشته را در دست گرفت.

فدراسیون تیراندازی با کمان که در این سال‌ها به واسطه نحوه برکناری کریم صفایی، رئیس پیشین و تعلیق و حضور شجاعی به عنوان یک فرد دو شغله و همچنین حواشی مربوط به سفرها، سرمربی کره‌ای، دریافت پول و هزینه اعزام از خانواده ملی‌پوشان و نحوه انتخاب اعضای تیم ملی همواره در صدر اخبار قرار داشت، حالا امیدوار است تا روزهای خوشی را پیش رو داشته باشد اما ظاهرا قرار است که با تصمیمات خلق الساعه و غیر حرفه‌ای این رشته ورزشی همچنان درگیر موضوعات مختلف باشد.

بدعت اشتباه و غیرحرفه‌ای وزارت ورزش در ارائه برنامه کاندیداها دور از چشم خبرنگاران و امتناع از حضور اصحاب رسانه، نقطه تاریکی در آینده ورزش کشور خواهد بود چرا که راه ایجاد مطالبه از رئیس فدراسیون در صورت عدم حرکت در مسیر برنامه‌های ارائه شده در مجمع را خواهد بست. وقتی اصحاب رسانه نمی‌دانند در مجمع چه اتفاقی افتاده و حتی افراد چه برنامه‌ای ارائه و یا چه وعده‌هایی به اعضای مجمع داده‌اند چگونه می‌توانند صدای اهالی تیراندازی با کمان باشند؟ وقتی که پیش از انتخابات بارها شائبه مهندسی انتخابات مطرح شده، برگزاری انتخابات دور از چشم اصحاب رسانه چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ تصمیم خلق الساعه و عجله‌ای وزارت ورزش و ارسال نامه به حراست آکادمی المپیک مبنی بر عدم حضور اصحاب رسانه از سوی وزارت ورزش آن هم چند ساعت قبل از آغاز مجمع و بدون اطلاع رسانی به خبرنگاران، آتش شایعات را داغتر نخواهد کرد؟

اگر به گفته داورزنی عدم حضور اصحاب رسانه به منظور حفظ آرامش مجمع بوده، پس چرا پیش از این چنین دیدگاهی در وزارت ورزش وجود نداشته و درست در حساس‌ترین انتخابات و آن هم زمانی که بازار شایعات مبنی بر مهندسی شدن آن داغ بوده چنین تصمیمی گرفته شده است؟ آیا پیش از این و در انتخابات‌های گذشته با حضور خبرنگاران کاندیداها در ارائه برنامه‌های خود با مشکل رو به رو شدند یا اینکه قرار بوده در این انتخابات خاص موضوعاتی مطرح شود که انتشار آنها در رسانه‌ها باب میل مسئولان ورزش نبوده است؟

به هر حال انتخابات و یا به قول برخی از کاندیداها انتصابات فدراسیون تیراندازی با کمان برگزار شد و شعبانی‌بهار بر صندلی ریاست این فدراسیون تکیه زد.امید است که رئیس جدید ضمن تزریق خون تازه در تیراندازی با کمان، با تعامل مناسب با اصحاب رسانه به کدورت‌ها پایان دهد و مسیر روشنی را پیش روی تیراندازی با کمان قرار دهد؛ مسیری که در آن نه خبری از گلایه کمانداران از نحوه گزینش اعضای تیم ملی باشد و نه خبری از رفتارهای غیر حرفه‌ای و فحاشی مربی خارجی. مسیری که در آن کمانداران مستعد نامشان در اعزام‌ها دیده شود نه کماندارانی با خانواده ‌ای متمول.

مسیری که در آن نه خبری از به صلابه کشیده شدن بهدانی‌ها و ورزی‌ها در کمیته انضباطی باشد و نه خبری از یارکشی در فدراسیون و جمع کردن امضای زوری از ملی‌پوشان.‎ همه اعضای خانواده تیراندازی با کمان با فراموش کردن روزهای سخت گذشته تنها به آینده روشن و درخشش این رشته در آینده چشم دوخته اند و امیدوارند که شعبانی‌بهار با ارتباطش با وزارت ورزش بتواند این چشم انداز را محقق کند.‎

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار