قلعه‌نویی: آنهایی که توقع داشتیم عصای دست‌مان باشند نزدیک بود بلای جان‌مان شوند/ اگر قرار است کسی به داور معترض باشد، ما هستیم

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان به تمجید از عملکرد سنگربان تیمش در دیدار مقابل استقلال پرداخت و گفت: یکسری از بازیکنانی که توقع می‌رفت در این بازی عصای دست‌مان باشد نزدیک بود بلای جان‌مان شوند.

خبرنگار ورزشی , امیر قلعه‌نویی در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های ذوب‌آهن  و استقلال در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که با پیروزی یک بر صفر تیمش به پایان رسید, اظهار داشت: خدا را شکر در یک روز خوب چه داخل زمین و چه خارج از زمین بازی خوبی انجام شد و در نهایت برنده واقعی طرفداران دو تیم بودند. به رشید مظاهری تبریک می‌گویم، چون عمده نقشی که باعث شد این بازی را ببریم، رشید مظاهری برعهده داشت، خصوصاً در در اوایل بازی موقعیت‌ها را گرفت. اگر خدای نکرده یکی از آنها گل می‌شد دیگر کارمان سخت می‌شد.

اگر قانون اجازه می‌داد در نیمه اول ۸ تعویض باید انجام می‌دادیم
وی افزود: ما دو نیمه متفاوت داشتیم و در نیمه اول اصلاً خوب نبودیم. اگر قانون اجازه می‌داد هشت تعویض باید انجام می‌دادیم. در نیمه دوم با تغییراتی که داشتیم و آمدن قاسم (حدادی‌فر) عملاً بازی برای ما بود. در نیمه دوم موقعیت‌های زیادی داشتیم که می‌توانستیم زودتر به گل برسیم و اختلاف‌مان را بیشتر کنیم. خدا را شکر می‌کنم که سه امتیاز را گرفتیم. هدف اول‌مان این بود که گل نخوریم و هدف دوم‌مان سه امتیاز بازی بود که گرفتیم.

شاخص‌ بازی دروازه‌بان‌های دو تیم بودند
قلعه‌نویی به تمجید از عملکرد دروازه‌بانان دو تیم پرداخت و گفت: سیدمهدی رحمتی یکی از بهترین بازی‌هایش بود. فکر می‌کنم شاخص‌ بازی دروازه‌بان‌های دو تیم بودند، خصوصاً رشید مظاهری که اوایل بازی موقعیت‌های خوبی را از استقلال گرفت.

تقابل من و استقلال احساسی و حساس بود
«امیدوارم همیشه ذوب‌آهن اینقدر تماشاگر داشته باشد و از همه تماشاگران تشکر می‌کنم»،‌ وی با بیان این جمله در پاسخ به این سؤال که «استقلالِ شفر مقابل قلعه‌نویی دو بار شکست خورده است، این اتفاق به انگیزه‌های شما برمی‌گردد؟»، گفت: ما در همه بازی‌ها باید باانگیزه باشیم و این موضوع را همیشه به بازیکنان می‌گویم. هر روز که سر تمرین می‌روم می‌گویم که باید با انگیزه باشیم. در این بازی تقابل من با استقلال احساسی شده بود و البته حساس هم بود. همیشه به بازیکنانم می‌گویم هر مسابقه که تمام می‌شود شما ۲۴ ساعت وقت دارید، خوشحال یا ناراحت باشید و بعد از آن باید به بازی‌های آینده فکر کنید.

تغییرات استقلال تا حدودی به نفع ما شد
سرمربی ذوب‌آهن ادامه داد: ما اصلاً در حدواندازه خودمان نبودیم، در نیمه اول باید پنج شش بازیکن را تعویض می‌کردیم. تعدادی از بازیکن ما اصلاً در حدواندازه خودشان نبودند. خدا را شکر می‌کنم که در نهایت توانستیم سه امتیاز را بگیریم. استقلال هم تغییراتی داشت که تا حدودی به نفع ما شد و باعث شد حرکت تیمی‌شان آن روند همیشگی را نداشته باشد. این مسئله به ما خیلی کمک کرد. البته آمدن قاسم هم به ما کمک کرد و شرایط‌مان در نیمه دوم بهتر شد.

آنهایی که توقع داشتیم عصای دست‌مان باشند نزدیک بود بلای جان‌مان شوند
قلعه‌نوبی در پاسخ به این سؤال که «تا قبل از آمدن قاسم حدادی‌فر به زمین، ذوب‌آهن جنگ میانه میدان را به جپاروف باخته بود، چرا نبود یک بازیکن اینقدر در ذوب‌آهن تأثیرگذار است؟»، تصریح کرد: قاسم بازیکن بااخلاق و بزرگی است، ولی ما خیلی از بازی‌ها را بدون قاسم هم بردیم و من بخشی از این سؤال را قبول ندارم. یک بحثی در فوتبال به نام کوچینگ زمان بازی وجود دارد. وقتی قاسم به ترکیب اضافه شد در ابتدا هم خوب بازی نکرد، اما از دقیقه ۳۰ به بعد روند خوبی پیدا کردیم. در نیمه دوم بهتر شدیم و باز هم در همان نیمه دوم دو سه بازیکن ضعیف کار کردند. یکسری از بازیکنانی که توقع می‌رفت در این بازی عصای دست‌مان باشد نزدیک بود بلای جان‌مان شوند. قاسم بازیکن اخلاقی و فنی خوبی است، اگر شرایط لازم را داشته باشد برای هر مربی بازیکن مفیدی است.

اگر قرار است کسی به داور معترض باشد، ما هستیم
وی در پاسخ به این پرسش که «شفر به داور معترض بود، آیا شما از داور راضی بودید؟»، گفت: داور به بیشتر صحنه‌ها نزدیک بود، پنالتی هم که درست بود. معمولاً داوران ژاپنی و کره‌ای داوران بزرگی هستند که تحت تأثیر جو و شرایط بازی قرار نمی‌گیرند. اگر قرار است کسی به داور معترض باشد، ما هستیم، به نظر من اتفاق خاصی در بازی نیفتاد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره مشاجره‌اش با یکی از هواداران گفت: سؤال فنی بپرسید. تیم پیروز شده است و من به این سؤال پاسخ نمی‌دهم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار