ترکان: غایبان مرحله نهایی رقابت های انتخابی شانسی برای حضور در بازی‌های آسیایی ندارند

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد بزرگسالان و امید گفت: کسانی که در انتخابی تیم ملی در مرحله نهایی حضور ندارند، برای پوشیدن دوبنده تیم ملی شانسی ندارند.

، مجید ترکان مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد بزرگسالان و امید اظهار داشت: کادرهای فنی تیم ملی کشتی آزاد در رقابت‌های جهانی چند سال گذشته خود، پایبندی خود را به نتایج حاصل از انتخابی تیم ملی نشان داده است. این پایبندی، نتایج مختلفی را برای کشتی آزاد ایران داشته است، اما مسیر انتخابی تیم ملی، بعنوان مسیر اصلی پوشیدن پیراهن تیم ملی، در فرایند انتخابی تیم ملی، بقوت خود باقی است. گرچه امسال فرایند انتخابی تیم ملی اختیارات کادر فنی را در تشخیص فنی شان افزایش داده است، اما کسانی که در انتخابی تیم ملی در مرحله نهایی حضور ندارند، برای پوشیدن دوبنده تیم ملی شانسی ندارند.

وی گفت: وقت محدودی داریم که باید پس از انتخابی تیم ملی با شرکت در مسابقات بین المللی پیش رو، ابهامات احتمالی برخی از اوزان را نیز برطرف کنیم و سطح تجربه و آمادگی کشتی گیرانمان را برای حضور در مسابقات بازی‌های آسیایی و جهانی افزایش دهیم.

ترکان در خصوص وضعیت رضا یزدانی و سید احمد محمدی گفت: با توجه به نظر شورای فنی فرصتی ویژه به این دو کشتی گیر برای حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی داده شد.

وی در مورد اخبار متفاوتی که در مورد حضور یا عدم حضور یزدانی در انتخابی تیم ملی شنیده می شود، اظهار داشت : این فرصت ویژه با توجه به مسائلی که در المپیک برایش پیش آمد و سوابق قهرمانی ارزنده این قهرمان عزیز به وی داده شد که بدون شرکت در مرحله اول، در مرحله نهایی انتخابی شرکت کند.

وی تاکید کرد: امیدواریم رضا یزدانی بتواند با آسیب دیدگی های فراوانی که دارد و روز به روز هم بدلیل شرایط خاص وی تکرار می‌شود، در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی شرکت کند. اما در صورتی که به هر دلیل در این مسابقات شرکت نکند، امیدوارم جوانانی که در وزن ۹۷ رقابت‌های انتخابی به موفقیت می رسند، در بازی های آسیایی و مسابقات جهانی عملکرد خوبی داشته باشند و جانشین شایسته ای برای رضا یزدانی محسوب شوند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار