یوفا از مجازات میلان صرفنظر کرد

روسونری‌ها فصل آینده هم می‌توانند در رقابت‌های اروپایی شرکت کنند.

، باشگاه میلان با وجود نگرانی‌هایی که بابت محروم شدن از رقابت‌های اروپایی فصل آینده داشت، توانست رضایت یوفا را برای حضور در لیگ اروپا جلب کند.

فصل گذشته میلان بودجه‌ای هنگتی که با درآمدهایش تراز نبود، صرف خرید بازیکنان جدید کرد و بابت تخطی از قانون بازی جوانمردانه مالی از سوی اتحادیه فوتبال اروپا توبیخ شد. گفته می‌شد که از سوی یوفا برای میلان مجازات‌هایی در نظر گرفته خواهد شد که یکی از آنها سلب سهمیه شرکت در رقابت‌های اروپایی فصل ۱۸-۲۰۱۹ بود اما یوفا امروز اعلام که ۱۴ باشگاه از سری A مجوز حضور در رقابت‌های اروپایی فصل آینده را کسب کرده‌اند که میلان هم یکی از آنها است.

طبق اعلام یوفا تمام تیم‌های لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا منهای کالیاری، کیه‌وو، کروتونه، بنونتو و اسپال، در صورت کسب سهمیه، اجازه حضور در رقابت‌های اروپایی فصل آینده را دارند و هلاس ورونا هم باید درخواست خود را مجدداً ارسال کند.

به این ترتیب تیم هشتم این فصل سری A نمی‌تواند امیدی به گرفتن سهمیه لیگ اروپای فصل آینده داشته باشد، اتفاقی که در صورت محرومیت میلان رخ می‌داد.

شاگردان جنارو گتوسو در این فصل شانسی برای کسب سهیمه لیگ قهرمانان ندارند اما در صورتی که فردا شب (چهارشنبه) یوونتوس را در فینال جام حذفی شکست دهند سهمیه لیگ اروپا را خواهند گرفت. روسونری اما در صورت ناکامی برای فتح کوپا ایتالیا هنوز این شانس را دارد که با حفظ جایگاه فعلی‌اش در رده ششم به لیگ اروپا راه پیدا کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار