ذوالفقارنسب: شکست مقابل الجزیره، زنگ خطر را برای پرسپولیس به صدا درآورد/ بیرانوند خیلی قابل اعتماد نیست

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس معتقد است شکست این تیم مقابل الجزیره، یک هشدار برای سرخپوشان بود.

بیژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره شکست ۳ بر ۲ پرسپولیس مقابل الجزیره امارات در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: با توجه به غیبت چند مهره کلیدی پرسپولیس به خصوص در خط دفاعی، این تیم بازی خوبی ارائه نکرد. با این حال شرایط بازی به گونه‌ای پیش رفت که پرسپولیس می‌توانست به برتری برسد.

وی ادامه داد: با شناختی که کادر فنی از حریف به دست آورد و دو گلی که پرسپولیس در امارات به ثمر رساند، من شانس زیادی برای صعود پرسپولیس قائل هستم. پرسپولیس ظرفیت صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان را دارد و با توجه به فرصتی که وجود دارد، تماشاگران می‌توانند به خوبی از این تیم حمایت کنند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد عملکرد بهتر الجزیره نسبت به نیمه اول گفت: با توجه به اینکه بازی در امارات برگزار می‌شد، به نظر می‌رسید پرسپولیس از لحاظ روحی تضعیف شد و ترسی در تیم به وجود آمد، اما دو گل این تیم خیلی ارزشمند بود و شاگردان برانکو می‌توانند با یک پیروزی خفیف در تهران، به مرحله بعد صعود کنند. البته این بازی، زنگ خطر را برای پرسپولیس به صدا درآورد، چون حریفان این تیم در مراحل بعد، تیم‌هایی مانند الجزیره نخواهند بود.

ذوالفقارنسب با اشاره به غیبت سیدجلال حسینی در قلب خط دفاعی و اشتباهات متوالی مدافعان سرخپوش تصریح کرد: پرسپولیس در این پست بازیکنان خوبی دارد، اما این بازیکنان تجربه بین‌المللی بالایی ندارند. الجزیره در مقایسه با تیم‌هایی چون السد و الهلال، تیم چندان پُرمهره و قابل اعتنایی نیست. از زمان بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی، پرسپولیس با مشکل مواجه شد. سیدجلال نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در دفاع پرسپولیس ایفا می‌کند و طبیعتاً غیبتش به تیم لطمه می‌زند.

وی با انتقاد از عملکرد علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان پرسپولیس خاطرنشان کرد: او دروازه‌بان خوبی است و سنگربان اصلی تیم ملی محسوب می‌شود، اما از لحاظ رفتاری، روانی و عملکردهای ضعیف فنی در بعضی دیدارها، خیلی قابل اعتماد نیست. حسینی اما بسیار پخته‌تر کار می‌کند. حضور کاپیتان فقط از لحاظ فیزیکی اهمیت ندارد. سیدجلال چند سال در قلب دفاعی پرسپولیس بازی کرده، ساختار دفاعی را حفظ و دفاع را جمع و جور می‌کند. متأسفانه غیبت این بازیکن، شکافی را در پرسپولیس ایجاد کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار