امامی‌فر: سپیدرود با این وضعیت صد درصد به مشکل می‌خورد/ کریمی معرفتش را نشان داد

مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت در فصل گذشته گفت: مالک باشگاه پشتوانه مالی خوبی ندارد و با این وضعیت صد درصد این تیم در فصل آینده به مشکل خواهد خورد.

علیرضا امامی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگا ورزشی درباره اتفاقات روزهای اخیر تیم سپیدرود و درخواست تسویه حساب علی کریمی از این باشگاه اظهار داشت: تیم سپیدرود سهمیه لیگ برتری استان گیلان است و حفظ آن به ورزش و فوتبال این استان کمک زیادی خواهد کرد. این مسئله‌ باید از سوی مسئولان شهر رشت، مالک باشگاه، نمایندگان گیلان و هیئت فوتبال این شهر درک شود.

وی ادامه داد: شما دیدید که با صعود تیم‌های نساجی قائمشهر  و نفت مسجد سلیمان به لیگ برتر چه شور و نشاطی در این شهرها به راه افتاد و چقدر مردم آن‌ها خوشحال بودند، همانطور که سال گذشته همین اتفاق برای سپیدرود افتاد. از سوی دیگر کادرفنی، بازیکنان و هواداران تلاش کردند تا سهمیه لیگ برتری رشت حفظ شود و این مسئله با درایت علی کریمی به ثمر نشست.

مربی تیم فوتبال سپیدرود در فصل گذشته با بیان اینکه روز اولی که به این باشگاه آمد از تن‌زاده شناختی نداشته است، تصریح کرد: مالک باشگاه در مصاحبه‌های ابتدایی که داشت حرف از برنامه استراتژیک می‌زد، وجود این برنامه خوب است، اما مسئله اصلی برای ورود به فوتبال ایران پشتوانه مالی است. این پشتوانه می‌تواند به صورت نقدی یا حمایت‌های گوناگون دیگر باشد. اتفاقاتی که در این چهار الی پنج ماه گذشته رخ داد با برنامه‌های تن‌زاده مغایرت داشت و او نتوانست پشتوانه مالی مناسبی را فراهم کند.

امامی‌فر افزود: به طور مثال شما وقتی خانه‌ای هم می‌خواهید بخرید ابتدا به جیب‌تان نگاه می‌کنید، پس وقتی علی کریمی را به عنوان سرمربی انتخاب می‌کنید باید این مسائل را در نظر بگیرد. او بهترین بازیکن آسیا بوده و در اروپا بازی کرده است و ایده‌آل‌هایش با دیگران فرق می‌کند، پس باید همه چیز عالی باشد تا تیم نتیجه بگیرد. تن‌زاده منابع مالی را تأمین نکرده روی علی کریمی دست گذاشت که از نام او استفاده کند. این درست نیست،‌ ما خیلی در این تیم تلاش کردیم. بهتر است این مشکل همین‌جا حل شود تا سهمیه استان گیلان در فصل‌های آینده دچار مشکل نشود.

« آیا قرار است مالک باشگاه سپیدرود با شما و کادرفنی تسویه حساب کند؟» وی در پاسخ به این پرسش گفت: هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم،‌ اما علی کریمی درخواست کرده تا با کادرفنی تسویه حساب شود و این هم معرفت او را نشان می‌دهد.

مربی سپیدرود در فصل گذشته در واکنش به این سوال که با این وضعیت سرنوشت سپیدرود را در فصل آینده چطور می‌بینید؟ عنوان کرد: صد درصد این تیم به مشکل می‌خورد. شما دقت کنید اگر بازیکنان خارجی صنعت نفت آبادان را از این تیم بگیرند چه اتفاقی خواهد افتاد. تیمی که از لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود می‌کند باید خوب حمایت شود تا بتواند جایگاه مناسبی پیدا کند، اما به این شکل که مالک باشگاه سپیدرود پیش می‌رود هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار