جنگ بهترین ها؛

چرا پیروزی در ال کلاسیکو برای بارسلونا حیاتی است؟

اگرچه بارسلونا قهرمانی خود در لالیگا را مسجل کرده، اما انگیزه های زیادی برای غلبه بر رئال مادرید دارد.

به گزارش "توپ"، ال کلاسیکوی امشب در شرایطی برگزار خواهد شد که آبی اناری ها مدتی پیش قهرمانی خود در لالیگا را جشن گرفته اند و رئال مادرید نیز مانند فصول اخیر در لیگ قهرمانان عملکرد خوبی داشته است.

 

اما این موضوع باعث کاهش جذابیت های ال کلاسیکو نخواهد شد و بارسلونا به این ۱۰ دلیل، از انگیزه زیادی برای شکست دادن رئال مادرید برخوردار است.

 

۱-جنگ شناخت بهترین تیم فصل

 

اگرچه بارسلونا پیش از این قهرمانی خود در لالیگا را مسجل کرده است، اما این دیدار بهترین راه حل برای شناخت بهترین تیم اسپانیا در فصل جاری است. اگرچه تیم زیدان موفق شد در سوپرکاپ با اقتدار بارسا را شکست دهد، اما در لالیگا این تیم والورده بود که با ۳ گل در برنابئو پیروز شد و مسابقه امشب بهترین تیم فصل لالیگا را مشخص خواهد کرد.

 

 

۲- آخرین دیدار آندرس اینیستا

 

پس از ۳۷ بازی مسابقه در برابر رئال مادرید، اینیستا امشب برای آخرین بار در ال کلاسیکو به میدان خواهد رفت. او یک نماد در فوتبال اسپانیا است و در طول دوران ورزشی خود بارها برابر لوس بلانکوس در دیدارهایی فراموش نشدنی به میدان رفته است.

 

۳- موضوع گارد افتخار

 

رئال مادرید تصمیم خود مبنی بر عدم تشکیل گارد افتخار برای بارسلونا را علنی کرده و در نوکمپ اظهارنظرهای زیادی در خصوص این تصمیم ادا شده است. با توجه به اینکه این موضوع خیلی نیز بی اهمیت نیست، ادویه ای برای حساسیت های ال کلاسیکو لقب گرفته است.

 

۴- روشن شدن تکلیف ال پی چی چی

 

لیونل مسی در فاصله ۴ هفته به پایان فصل از بالاترین بخت برای فتح عنوان آقای گلی برخوردار است اما ۲ رقیب او یعنی رونالدو و سوارز نیز امشب در میدان حاضر هستند. لیونل مسی با ۳۲ گل، بالاتر از رونالدو با ۲۴ و سوارز با ۲۳ گل قرار گرفته است.

 

۵- بی شکستی بارسلونا در طول فصل

 

در حال حاضر مهم ترین هدف بارسلونا به پایان رساندن این فصل لالیگا بدون شکست است و پایان دادن به روند ۴۱ بازی بدون باخت برای رقیب دیرینه، بزرگ ترین انگیزه رئال مادرید در ال کلاسیکوی امشب خواهد بود.

 

۶- رقابت دوباره مسی و رونالدو

 

 

به ندرت در گذشته شاهد حضور همزمان ۲ ستاره بزرگ تاریخ فوتبال در یک مقطع بوده ایم و ما باید خوشحال باشیم که مسی و رونالدو هر ۲ در اوج قرار دارند. این ۲ بازیکن بزرگ امشب در زمین حاضر خواهند بود و رقابت همیشگی آنها در حافظه تاریخ ثبت می شود.

 

۷- به پایان رسیدن روند ضعیف در نوکمپ

 

از سال ۲۰۱۵-۲۰۱۴ و فصل اول حضور لوییس انریکه روی نیمکت بارسا که این تیم با نتیجه ۱-۲ در نوکمپ موفق به غلبه بر رئال مادرید شد، دیگر قادر به شکست کهکشانی ها در خانه نبوده و امشب امیدوار است این روند ضعیف پایان یابد.

 

۸- تئاتر بازیکنان بزرگ

 

حتی اگر هر ۲ مربی تصمیم به استفاده از سیستم چرخشی داشته باشند، بازیکنان فوق العاده ای در بازی امشب حضور خواهند داشت. رئال مادرید و بارسلونا هنوز ۲ گزینه اول برای بازیکنانی هستند که می خواهند از باشگاه خود جدا شوند و این نشان می دهد که قدرتی باورنکردنی در هر ۲ تیم وجود دارد. فراموش نکنیم ستاره ای مانند گرت بیل معمولا در تیم رئال مادرید نیمکت نشین است.

 

۹- انگیزه بالای بازیکنان

 

اگرچه شرایط بازی ها در این مقطع از فصل بسته به موقعیت تیم ها و شرایط نتیجه گیری آنها دارد، اما ال کلاسیکو با این مفهموم مغایر بوده و در نهایت آزمونی برای غرور بازیکنان به شمار می آید زیرا هر بازیکنی رویای حضور در چنین دیداری را در سر دارد و همین موضوع انگیزه ستاره ها را افزایش می دهد.

 

 

۱۰- شرایط سیاسی فعلی اسپانیا

 

این ال کلاسیکو اولین دیدار رئال و بارسلونا از ماه اکتبر و رای گیری استقلال ایالت کاتالونیاست که در نوکمپ برگزار می شود و با توجه به حضور رئال مادرید در پایتخت اسپانیا، جو در ورزشگاه احتمالا به شدت سیاسی خواهد شد.

 

منبع: مارکا

ترجمه: آریا فاطمی مقدم

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار