۶ سال پس از باخت تلخ؛

استقلال انتقام سپاهان را از ذوب آهن می گیرد؟

آبی پوشان پایتخت امیدوارند با پیروزی برابر ذوب آهن خاطره تلخ شکست برابر سپاهان در لیگ قهرمانان ۲۰۱۲ را به باد فراموشی بسپارند.

به گزارش "توپ"، شاگردان امیر قلعه نوئی و وینفرد شفر روز سه‌شنبه در ورزشگاه فولاد شهر به مصاف هم خواهند رفت و این دیدار را می توان یکی از مهم ترین رویارویی های استقلال و ذوب آهن در تاریخ مصاف هایشان قلمداد کرد؛ دیداری که یک تیم را به ۸ تیم برتر آسیا می رساند و دیگری را از گردونه مسابقات حذف می کند.

 

اما این اولین بار نیست که دو تیم ایرانی در آسیا مقابل هم قرار می گیرند. در سال ۲۰۱۰ مس کرمان و ذوب آهن اصفهان با یکدیگر جدال داشتند که در نهایت ذوبی ها صعود کردند و در سال ۲۰۱۲ نیز استقلال و سپاهان در مرحله یک هشتم نهایی به پُست هم خوردند.

 

سپاهانِ آماده با زلاتکو کرانچار با توپ پر مقابل استقلال بی رمق و خسته حاضر شد و با گل های برونو سزار و محسن بنگر در همان نیمه اول کار آبی ها را ساخت. جواهیر سوکای مهاجم آلبانیایی طلایی پوشان یکی از بهترین های سپاهان در آن مسابقه بود و شاید اگر رحمتی در دروازه استقلال قرار نداشت، آن ها شکست سنگین تری تجربه می کردند.

 

البته آبی ها آن فصل تیم بسیار خوبی داشتند و از جمله بازیکنانشان می توان به آندو تیموریان، خسرو حیدری، فریدون زندی، مهدی رحمتی، مجتبی جباری، ساموئل و... اشاره کرد که هریک ستاره آن دوران فوتبال ایران به حساب می آمدند اما تیم قدرتمند سپاهان اجازه هیچ کاری به استقلال نداد.

 

حال آبی ها فرصت این را دارند که انتقام سپاهان را از ذوب آهن بگیرند و برای اولین بار پس از ۵ سال به مرحله یک چهارم نهایی برسند.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار