اینچه‌درگاهی: به موفقیت ژیمناست‌های جوان در آسیا ایمان داشتم/ کیفیت لوازم ژیمناستک خوب نیست و نیاز به یک ستِ جدید داریم

رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: از کسب سهمیه المپیک جوانان مطمئن بودیم و به درخشش آنها در مسابقات قهرمانی آسیا ایمان داشتم.

زهرا اینچه‌درگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره عملکرد تیم ژیمناستیک جوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: تیم جوانان ایران برای اولین بار در تاریخ موفق به کسب مدال در رقابت‌های قاره آسیا شد که این نکته را باید در ابتدای صحبت‌هایم مطرح کنم، چرا که اهمیت زیادی دارد. ما یک تیم خوب و یکپارچه را به رقابت‌ها اعزام کردیم که همه ژیمناست‌ها نامزد کسب سهمیه المپیک جوانان بودند، به همین دلیل از کسب این سهمیه مطمئن بودیم و به درخشش آنها ایمان داشتم. این ژیمناست‌های جوان آینده تیم بزرگسالان هستند و باید با یک برنامه‌ریزی مطلوب بتوانیم از پتانسیل آنها به خوبی بهره ببریم.

وی افزود: کشورهای بسیار خوبی همچون چین و ژاپن در آسیا هستند، به همین دلیل درخشش ملی پوشان ایران نشان می‌دهد که آنها کار بزرگی انجام داه‌اند. این ژیمناست‌ها نوید یک آینده خوب را برای تیم ملی بزرگسالان کشورمان می‌دهند.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک درباره مصدومیت مهدی اُلفتی پیش از فینال پرش خرک گفت: او در زمان گرم کردن دچار این آسیب‌دیدگی زانو شد و اگر این اتفاق رخ نمی‌داد، کسب طلا یا نقره توسط او قطعی بود. اُلفتی از ناحیه بافت‌های نرم زانو مصدوم شده و باید سه هفته استراحت کامل داشته باشد. بعد از گذشت این مدت، دوباره از او عکس می‌گیریم تا شرایطش را بررسی کنیم.

اینچه‌درگاهی درباره گلایه سرمربی تیم جوانان و برخی از اعضای این تیم از نداشتن وسایل مناسب برای تمرین عنوان کرد: همه ما این قرار را گذاشته‌ایم که به شکلی این صدا را به گوش مسئولان برسانیم که کیفیت لوازم خوب نیست و آنها کارکرده هستند. همه معتقدیم که باید یک ستِ کامل و جدید داشته باشیم که البته تهیه آن از عهده بودجه فدراسیون خارج است. به همین دلیل سیستم ورزش همانطور که تا الان نیازهای ما را برآورده کرده، باید در این باره هم کمک کند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا از وسایل ژیمناستیک تولید داخلی استفاده نمی‌شود؟ گفت: در ایران فقط یک تولیدکننده وجود دارد که لوازمش استاندارد است. البته یک نکته مهم در این میان وجود دارد؛ تمرین در سطح قهرمانی باید روی وسایلی انجام شود که ورزشکار بتواند شرایط مسابقه را بر روی آنها تجربه کند. این مسئله در حال حاضر روی وسایل خارجی امکان‌پذیر است و امیدوارم کمک لازم صورت بگیرد تا ژیمناستیک ایران قادر به فراهم کردنش باشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار