کیهانی: ۱۰ تا ۱۲ دوومیدانی‌کار به مسابقات جوانان آسیا اعزام می‌شوند/ روسای هیئت‌ها وقت‌شان را برای ورزشکار غیرمستعد نگذارند

رئیس فدراسیون دوومیدانی از اعزام ۱۰ تا ۱۲ ورزشکار به مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن خبر داد.

مجید کیهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره سطح مسابقات دوومیدانی قهرمانی جوانان پسر کشور اظهار داشت: ما از استعدادهایی که ورود کرده‌اند، راضی هستیم، اما این کافی نیست و باید شرایط بهتری فراهم شود. نکته‌ای که به عنوان رئیس فدراسیون بر روی آن تاکید دارم و یک الزام برای دوومیدانی ایران است، دقت و توجه روسای هیئت‌ها و مربیان در جذب استعدادهای ۱۰۰ درصدی است. منظور از استعداد ۱۰۰ درصدی، ورزشکاری است که حداقل در آسیا مدال‌آور باشد. اینکه هر کسی مراجعه کند و بدون ارزیابی لازم در مسابقات شرکت داده شود، در واقع زحمات، هزینه، و وقتی که برایش گذاشته می‌شود، نتیجه‌بخش نخواهد بود.

وی ادامه داد: از همه روسای هیئت‌های استانی و مربیان درخواست می‌کنم که کار بیهوده نکنند و وقت خود را برای یک نیروی غیر مستعد نگذارند. اینکه یک جماعتی در مسابقات شرکت کنند و بیشتر آنها حتی نتوانند جواز حضور در تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کنند، خوب نیست. ما باید در دوومیدانی پایه کار هدفمند و صحیح و اصولی انجام بدهیم  و به دنبال استعداد ۱۰۰ درصدی و خوب باشیم تا در آینده به نتایج خوبی برسیم.

رئیس فدراسیون دوومیدانی همچنین درباره تعداد نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی جوانان آسیا گفت: فکر می‌کنم در نهایت بین ۱۰ تا ۱۲ نفر در تیم اعزامی قرار خواهند گرفت، البته هنوز یک مرحله دیگر برای انتخاب نفرات مد نظر فرصت باقی است. از این تعداد نیز ۳ تا ۴ نفر را دختران تشکیل می‌دهند.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار