قطر و ژاپن تیم‌های میهمان کوپا آمه‌ریکای ۲۰۱۹ شدند/ خبری از ایران نیست

دوره بعدی جام ملت‌های آمریکای جنوبی با حضور دو نماینده از فوتبال آسیا برگزار خواهد شد.

و به نقل از سایت ESPN، رقابت‌های کوپا آمه‌ریکای سال ۲۰۱۹ که برزیل میزبان آن خواهد بود، با شرکت تیم‌های ملی ژاپن و قطر به عنوان دو تیم میهمان برگزار می‌شود و برخلاف ادوار قبلی هیچ تیمی از آمریکای شمالی در آن حضور نخواهد داشت.

کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (CONMEBOL) ‌با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هر دو میهمان تورنمنت ۱۲ تیمی جام ملت‌های آمریکای جنوبی در سال ۲۰۱۹ آسیایی خواهند بود که این اتفاق به دلیل روابط دوستانه و نزدیک این کنفدراسیون با کنفدراسیون فوتبال آسیا است.

جام ملت‌های آمریکای جنوبی موسوم به کوپا آمه‌ریکا هر دوره با حضور ۱۰ تیم منطقه آمریکای لاتین و میهمانانی از قاره‌های دیگر برای کامل شدن گروه‌های ۴ گانه این رقابت برگزار می‌شود.

این نخستین باری نیست که تیم‌هایی از آسیا به عنوان میهمان در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند. پیش از این ژاپن سال ۱۹۹۹ در کوپا آمه‌ریکا بازی کرده بود. قطر هم با توجه به میزبانی‌اش از جام جهانی ۲۰۲۲ این فرصت را پیدا کرده که حضور در یک تورنمنت فراقاره‌ای بزرگ را تجربه کند.

گزارش‌‌ها از برزیل حاکی از آن بود که پیشنهادهایی برای ۱۶ تیمی شدن کوپا آمه‌ریکا با حضور تیم‌هایی از آمریکای شمالی ارائه شده اما رامون خسورون، نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی تأکید کرد که پیشنهاد حضور تیم‌هایی مانند آمریکا و مکزیک به دلیل همزمانی با رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای شمالی (گلدکاپ) رد شده است.

رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا تابستان سال آینده در فاصله بین ماه‌های ژوئن تا جولای برگزار می‌شود.

تسنیم این در شرایطی است که تیم ملی ایران تیم اول آسیاست و فدراسیون ایران نیز گفته بود پیگیر حضور کشورمان در این رقابت‌ها خواهد بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار