ربیعی: برخی مربیان می‌گفتند جای تو بودیم، یک روز هم کار نمی‌کردیم/ بی‌عدالتی‌های زیادی در حق بادران صورت گرفت

سرمربی تیم فوتبال بادران اعتقاد دارد که در فصل سپری شده لیگ دسته اول، بی‌عدالتی‌های زیادی علیه این تیم اعمال شد.

محمد ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره لیگ دسته اول فوتبال که با پنجمی بادران به پایان رسید، اظهار داشت: ما تا قبل از هفته پایانی لیگ یک تنها ۲ امتیاز تا صعود فاصله داشتیم. بین دو نیمه دیدار مقابل ماشین‌سازی که نتایج سایر دیدارها را دیدیم با وجود غیبت ۸ بازیکن اصلی تیم و میدان دادن به بازیکنان جوان، می‌خواستیم در این بازی پیروز شویم. بدون در نظر گرفتن این مسابقه، بادران تا کورس صعود ۲ امتیاز کم آورد.

وی با اشاره به صحبت‌های فریدون قربانیان، مالک باشگاه بادران گفت: مالک باشگاه در نشست خبری گفت که تیم ما در جدول هزینه‌های تیم‌های دسته اولی، در نیمه پایین جدول بوده است. از ابتدای فصل همه رسانه‌ها و عوامل بیرون فکر می‌کردند چه هزینه‌هایی در بادران صورت گرفته که من بارها گفتم قراردادهای تیم‌های لیگ یکی را مانند لیگ برتر رسانه‌ای کنید. مالک باشگاه اعلام کرد تعهد با ولخرجی خیلی فرق می‌کند.

سرمربی بادران با اشاره به اشتباهات داوری علیه این تیم تصریح کرد: امسال بی‌عدالتی‌های زیادی در حق ما صورت گرفت. هنگام صحبت‌های مالکان باشگاه خونه‌به‌خونه و نساجی در برنامه ۹۰، هر دو نفر به بازی با بادران استناد می‌کردند و گفتند که در بازی تیم مقابل علیه بادران، ناداوری صورت گرفت. با این حال فکر می‌کنم تیمی که در این دو سال از بادران ساختیم، به خوبی دیده شد. بسیاری از کارشناسان به کیفیت بالای بازی بادران اشاره کردند و نمایش تیم ما مورد پسند خیلی‌ها قرار گرفت.

ربیعی با بیان اینکه حق بادران به دلیل اشتباهات داوری در چند مسابقه مقابل مدعیان صعود از بین رفت، خاطرنشان کرد: به جز این دیدارها، یک بار در دقیقه ۹۳ بازی مقابل فجر سپاسی پنالتی از دست دادیم و بازی مساوی شد. یک مرتبه هم در دقیقه ۹۴ مسابقه مقابل شهرداری تبریز گل تساوی را دریافت کردیم. در مجموع این دو مسابقه ما چهار امتیاز را به راحتی از دست دادیم.

ربیعی با اشاره به کم‌هوادار بودن تیم بادران خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که به خصوص در نیم‌فصل دوم ما را آزار داد، این بود که با تیم‌هایی رقابت می‌کردیم که به خوبی از امتیاز میزبانی خود استفاده می‌کردند و ما در تهران کاملاً میهمان بودیم. مسئله مهم و تأثیرگذار دیگر در نیم‌فصل دوم این بود که دو، سه بازیکن محوری تیم را به دلیل مصدومیت و سربازی از دست دادیم. همچنین من به خاطر بیماری مادرم، چهار ماه درگیر بودم که واقعاً برای من سنگین بود. بعضی از مربیان لیگ برتری به من گفتند که اگر شرایط تو را داشتیم، یک روز هم نمی‌توانستیم کار کنیم. با این حال به درخواست باشگاه مجبور شدم ادامه دهم. البته خودم راضی نیستم و اعتقاد دارم برای موفقیت باید حریص‌ترین آدم روی زمین باشی. مسئولیت تیم با سرمربی است و قطعاً با تحقیقات شبانه‌روزی، تلاش می‌کنم ضعف‌های فصل گذشته را برطرف کنم.

وی با درخواست از رسانه‌ها برای تحقیق درباره هزینه‌های باشگاه بادران و مبالغ قراردادهای بازیکنان این تیم اظهار داشت: ببینید با توجه به هزینه‌های باشگاه، حضور جزو مدعیان صعود تا هفته آخر عملکرد خوبی بوده یا خیر. اگر باشگاهی تلاش می‌کند پرداختی منظمی به اعضای تیمش داشته باشد، رسانه‌ها نگویند این باشگاه متمول است.

سرمربی بادران در مورد زمزمه‌هایی مبنی بر وجود تبانی در لیگ دسته اول به تسنیم گفت: افرادی که صحبت از تبانی می‌کنند، باید مدارکی در این خصوص داشته باشند . من همیشه نیمه پُر لیوان را می‌بینم، اما بعضی‌ها می‌گویند تبانی و دوپینگ وجود دارد. با وجود اینکه داوران ما از پاک‌ترین ارکان فوتبال ما هستند، اشتباهات داوری به وفور دیده می‌شود.

ربیعی در خصوص آینده‌اش و اینکه آیا در بادران می‌ماند یا خیر، تصریح کرد: من با بادران قرارداد دو ساله دارم، اما ابتدا می‌خواهم به این بپردازم که ریتم کاری ما در فصل بعد به چه شکلی خواهد بود تا بتوانم بهترین تصمیم را بگیرم. ما نسبت به سال گذشته رشد کردیم و سال آینده هم می‌تواند ما را به جلو ببرد. زمانی که به بادران آمدم، تیم را در رتبه دهم تحویل گرفتم و در پایان فصل تیمی مدعی بودیم. امسال هم نمایش خوبی در جام حذفی و لیگ یک از خود نشان دادیم و تا روز آخر، مدعی صعود به لیگ برتر بودیم. اکنون از چند تیم پیشنهاد دارم که باید آنها را بررسی کنم و در نهایت تصمیم صحیح را بگیرم.

وی در پایان با تشکر از اعضای باشگاه بادران خاطرنشان کرد: از قربانیان مالک باشگاه، خانم موسوی مدیرعامل باشگاه، ایزد سیف‌الله پورمدیر محترم تیم و بهرام میرشیبانی مدیر فنی و پیشکسوت ارزنده، ایمان ابراهیمی مدیر مالی و همه عوامل تیم شامل کادر فنی، پزشکی، تدارکات، اجرایی و بازیکنان تیم که در این فصل سخت مرا یاری کردند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار