تاج: با کی‌روش برای تمدید قرارداد به توافقاتی رسیده‌ایم/ با سلطانی‌فر به دنبال بازگرداندن طرح یوز هستیم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: توافقاتی بین ما و کی‌روش حاصل شده و با هم هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم.

خبرنگار ورزشی از مشهد، مهدی تاج در پایان مجمع سالیانه هیئت فوتبال خراسان رضوی در پاسخ به این سؤال که فدراسیون فوتبال چه نگاهی به استان خراسان رضوی دارد، اظهار داشت: تیم‌ها اگر بودجه‌شان تأمین نشود، آسیب می‌بینند. در این موضوع خصوصی و دولتی هم فرقی ندارد. مهمترین‌ راه‌ کسب بودجه موضوع حق پخش تلویزیونی است که ما سال گذشته نتوانست آن را تأمین کنیم. الان خوشبختانه با صداوسیما به نتایج خوبی رسیده‌ایم و این موضوع مراحل خود را طی می‌کند. اگر پولی که ما فکر می‌کنیم از این راه به دست بیاید، تبلیغات دور زمین هم رونق می‌گیرد.

وی افزود: در فصلی که گذشت، بلیت‌فروشی در اختیار باشگاه‌ها بوده و فقط بلیت فروشی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در اختیار سازمان لیگ بود. این دو تیم و همچنین تیم ملی در ورزشگاه آزادی بازی می‌کردند که یعنی سه تیم در یک ورزشگاه حضور داشتند. به همین دلیل سپردن بلیت‌فروشی به دو باشگاه صورت نگرفته بود. البته در فصلی که گذشته حدود ۴، ۵ ماه آخر دو باشگاه کار بلیت‌فروشی را خودشان انجام دادند. در مجموع امیدواریم فصل آینده ورزشگاه آزادی هم با گیت‌های پیشرفته و خوب، کامل شود و بازرسی بدنی هم از بین برود. به شکلی که بازرسی بدنی به صورت سیستمی انجام شود، چون نیروی انتظامی نمی‌تواند ۱۰۰ هزار نفر را در ورزشگاه بازرسی بدنی کند. ترقه‌هایی که در ورزشگاه پرتاب می‌شود، کاملاً کار دست ما می‌دهد و باید موضوع حتماً به صورت سیستمی باشد. در تمام کشور باید این کار صورت بگیرد و همه تیم‌هایی که خودشان بلیت‌فروشی می‌کنند، این کار را انجام دهند. کارهای زیادی می‌توان انجام داد و یکی از آن کارها، مجهز کردن ورزشگاه‌هاست.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در واکنش به این مسئله که گفته بود باشگاه‌های بدهکار باید بدهی خود را پیش از لیگ هجدهم تسویه کنند و در صورتی که این اتفاق رخ ندهد، آیا لیگ فصل آینده با ۱۶ تیم برگزار خواهد شد یا نه، گفت: نمی‌دانم که بدهکاران تا چه اندازه می‌توانند بدهی خود را تسویه کنند. این بستگی به رفتار خود باشگاه‌ها دارد. فوتبال ما با این مشکلات از جمله حق‌پخش، تبلیغات دور زمین، بلیت فروشی، قیمت بلیت‌ها و... مواجه است. اکنون قیمت بلیت بازی‌ها در کشور ما ۵ هزار تومان است و ۵ هزار تومان با هیچ کشوری در منطقه قابل مقایسه نیست. از طرفی هم نمی‌توانیم قیمت بلیت‌ها را افزایش بدهیم، چون مخاطب‌مان هم نمی‌تواند بیشتر از این پرداخت کند. این مسئله فقط متوحه فوتبال کشور ماست و باید یک برنامه‌ریزی مدون داشته باشیم. این راه در حال طی شدن است و شاید کمی سخت باشد، اما آهسته آهسته پیش می‌رویم. بلیت فروشی در اختیار باشگاه‌ها قرار می‌گیرد، ورزشگاه‌ها تجهیز می‌شود و به سمت برنامه ریزی مدون می‌رویم. تیم‌های ما از نظر نتیجه گیری خوب هستند، اما از نظر سخت‌افزاری وضعیت خوب نیست.

تاج درباره اینکه آیا قرارداد کارلوس کی‌روش برای جام ملت‌ها تمدید می‌شود یا نه، گفت: قرارداد کی‌روش هم تمدید می‌شود و در تلاش هستیم. خود کی‌روش هم باید علاقه‌مند باشد که این قرارداد تمدید شود و البته من در این زمینه با او صحبت کرده‌ام. بیشتر از این در این خصوص صحبت نمی‌کنم، اما توافقاتی بین ما و کی‌روش حاصل شده و با هم هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌ایم.

وی در خصوص مدت زمان قرارداد زلاتکو کرانچار برای هدایت تیم المپیک که گفته شده بود ۶ ماهه است اما قرارداد دو ساله امضا شد، اظهار داشت: من در این خصوص صحبتی نکردم و فقط می‌توانم بگویم سرمربی تیم المپیک انتخاب شده و امیدوارم به توفیقاتی با کرانچار برسیم. مشکلی از ناحیه صحبت‌هایی که هم که مطرح شده بود مبنی بر اینکه کرانچار تأیید نشده، اختلاف وجود دارد و... درست نیست. کرانچار هم تأیید شده و هم اختلافی وجود ندارد. تا این حد می‌توانم در این خصوص صحبت کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره قرارداد با صداوسیما اظهار داشت: آقای علی‌عسگری واقعاً در این زمینه وقت گذاشت، گلایه‌های ما را کامل شنید و دو سه جلسه هم خودم با حضور او و شهریاری داشتیم. شهریاری اکنون محور کار شده و معاونت مالی و اداری کار است. قراردادهای ما مبادله شده و خیلی به یکدیگر نزدیک شدیم. فکر می‌کنم سال آینده در بلاتکلیفی به سر نمی‌بریم و شما دیگر شاهد این نخواهید بود که دوربین را راه می‌دهیم یا نه. همه به این نتیجه رسیده‌ایم که با دعوا کردن چیزی گیرمان نمی‌آید و همه متضرر می‌شویم. اگر آن قرارداد به ثبت برسد، قرارداد دور زمین هم به بهترین شکل بسته خواهد شد و دیگر خود سازمان لیگ این کار را انجام می‌دهد و به پیمانکاران فقط درصد انجام کار می‌دهد. در این شرایط پول تبلیغات مستقیم به حساب سازمان لیگ می‌آید و اتفاقات خوبی رخ می‌دهد. این همان چیزی است که در همه دنیا و طول سال‌ها مرسوم بوده، اما در کشور ما به دلیل اختلاف‌هایی که وجود داشته، تا الان مغفول مانده است.

تاج درباره جلسه با شیخ احمد، رئیس شورای المپیک آسیا و اینکه آیا حل شدن مناقشه ایران و عربستان هم در این جلسه مطرح شده یا نه، گفت: درباره ایران و عربستان ما فقط امیدواریم و باید به صورت جدی به این سمت برویم که تیم‌های ما سال آینده در کشور خودمان میزبانی کنند. این موضوع معلوم نیست و نمی‌توانم بگویم حتماً انجام می‌شود. ما با شیخ احمد صحبت‌های خودمان را مطرح کردیم، اما اینکه چه گفته‌ایم، بماند.

وی در خصوص اینکه وزارت ورزش و جوانان برای بازگشت طرح یوز ایرانی روی پیراهن‌های تیم ملی پیگیری‌هایی انجام داده است، اظهار داشت: نه، وزارت ورزش نامه‌ای به ما نداده است، اما خودمان به همراه آقای وزیر به دنبال این مسئله هستیم و شاید اتفاق‌هایی رخ بدهد.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که فسادی که در تیم ملی رخ داده و باعث محرومیت افشین پیروانی شده که گفته می‌شود برخی آرا درباره برخی نفرات هم قرار است بعد از جام جهانی اعلام شود، تصریح کرد: به آن هم رسیدگی شد، اما اینطور نیست که بعد از جام جهانی اتفاق جدیدی بیفتد.

تاج در واکنش به اینکه آیا از سهمیه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا کاسته خواهد شد، گفت: خیر، اینطور نیست.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار