قلعه‌نویی: افشارزاده در استقلال و رحیمی در پرسپولیس مأموریت‌هایی داشتند/ برای من جای سؤال است که چرا نیم فصل اول نتیجه نگرفتیم

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان گفت: ما در نیم فصل دوم نتایج خوبی گرفتیم، اما نمی‌دانم چرا در نیم فصل اول گل می‌خوردیم.

خبرنگار ورزشی ، امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با رادیو جوان درباره نتایج خوب ذوب‌آهن در فصلی که گذشت، اظهار داشت: ابتدا اجازه دهید میلاد با سعادت امام زمان (عج) و و همچنین روز کارگر را که لیاقت بهترین‌ها را دارند، تبریک می‌گویم. ما دو بحث داریم، نیم فصل اول و دوم. در رابطه با نیم فصل اول باید بگویم طبیعتا راضی نبودیم. در خیلی از بازی‌ها جلو بودیم که با وجود لیاقتی که داشتیم، نتیجه را واگذار کرده یا مساوی شده است. آسیب شناسی کردیم و به یک‌سری مسائل تاکتیکی و روحی - روانی رسیدیم تا در نتیجه ۱۰ امتیاز در این نیم فصل از دست دادیم. در نیمه دوم فکر کنم ۳۶ امتیاز گرفتیم که آمار بسیار خوبی بوده است. خط دفاع و حمله ما جزو بهترین‌ها بوده است.

وی افزود: یک سؤال برای من باقی می‌ماند. چطور وقتی دروازه‌ها در نیم فصل دوم کوچک‌تر و امتیاز گرفتن سخت می‌شود، ذوب‌آهن نتایج خوبی می‌گیرد، اما نیم فصل اول خیلی راحت گل می‌خورد؟ سه بازیکن بودند که از نظر روحی - روانی آماده بازی‌ها در نیم فصل اول نبودند. نمی‌گویم عمدی این کار را کردند، ولی آماده بازی نبودند. باید ببینیم چه کسانی روی ذهن اینها کار کردند. آنها بازیکنان خوبی هستند و برای ذوب‌آهن زحمت کشیدند. این سه بازیکن از خوب‌های فوتبال ما بوده و در آینده چیزهای زیادی از آنها می‌شنوید.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در خصوص بحث ادامه همکاری‌اش با ذوب‌آهن و اینکه برای این باشگاه شروطی تعیین کرده، تصریح کرد: من همیشه شفاف و روشن صحبت می‌کنم. اگر سال دیگر نایب قهرمان شویم، به نظرم فقط جایگاه‌مان را حفظ کرده‌ایم. استقلال خوزستان تنها یک سال در شرایطی قهرمان می‌شود. ما نباید خودمان را گول بزنیم. اگر بخواهیم با واقعیت‌ها و فوتبال روز دنیا پیش برویم، باید برنامه داشته باشیم. در برنامه‌ای که خدمت عزیزان دادم، همه برای باشگاه بود و یک بند آن در مورد من نبود. ما باید طوری کار کنیم که به فکر بالا رفتن باشیم. سال دیگر تراکتورسازی و سپاهان شرایط امسال را نخواهند داشت. استقلال دیگر شرایط ابتدای فصل را نخواهد داشت.

قلعه‌نویی ادامه داد: در تیم بستن باید دو، سه چیز را لحاظ کرد. ملاک تیم بستن من این بود که باید پرسپولیس را در نظر بگیرم، در آسیا هم مثلا باید الهلال را. بحث من با آقایان همین است. دیگر آنها تصمیم گیرنده هستند. سال دیگر بازی‌ها فشرده است. طبق برنامه‌ای که دیدیم حداقل ۱۸ بازیکن باید در یک سطح داشته باشید تا اگر قرار باشد سه روز یک بار بازی کنیم، با محرومیت‌ها، مصدومیت‌ها و بازی در زمین‌‌های خراب دچار مشکل نشویم. برنامه ما برای این بوده که ذوب‌‌آهن جایگاهش را حفظ کرده و آسیا با قدرت شروع کند.

وی اشاره‌ای به وضعیت سپاهان کرد و گفت: من سپاهان را قلبا دوست دارم و از این شرایط ناراحتم. بهترین سال‌های من و خانواده‌ام سال‌هایی بوده که در سپاهان بودیم. البته باید از منصور ابراهیم‌زاده تشکر کنیم که برای سپاهان زحمت کشید. نمی‌خواهم درباره سپاهان صحبت کنم، اما اگر تیم به این شرایط رسیده، شاید به خاطر برنامه‌ریزی‌های چند سال قبل بوده است. سپاهان تیم پرافتخاری است و طرفداران خوبی دارد. تابش از مدیران باشگاه یکی از بهترین دفاع راست‌های فوتبال ایران بوده و قطعا با بودن این عزیزان سال آینده شرایط خوب خواهد داشت. تراکتورسازی را هم واقعا خیلی دوست دارم، مردم باوفای آذربایجان در طول تاریخ نقش داشتند و امیدوارم تراکتورسازی فصل بعد به شرایط خوبی برسد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در خصوص تقابل او با استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرد: خوشحالم استقلال و پرسپولیس از نظر مالی شرایط خوبی پیدا کرده‌اند. تیم‌های پرطرفدار با برگزاری یک تمرین می‌توانند از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند. خدا افشارزاده را خیر بدهد، تا می‌نشستیم متوجه می‌شدیم آندرانیک تیموریان و محمد قاضی را داده است. علیرضا رحیمی در پرسپولیس و بهرام افشارزاده در استقلال مأموریت‌هایی داشتند که ظاهرا رحیمی آنها را قبول نکرده است. اینها چیزهایی است که رحیمی در مورد آن صحبت می‌کرد. رحیمی آدم با جراتی است و حرفی زده که قطعا سند داشته است. ما با استقلال تیم نفت مسجد سلیمان را شکست دادیم، اما افشارزاده نتوانست ۱۰۰ میلیون تومان جور کند.

قلعه‌نویی افزود: خوشحالم استقلال و پرسپولیس از نظر مالی به نسبت ۲۰ سال گذشته شرایط خوبی دارند. اگر وضعیت تیم‌های پرطرفدار خوب باشد، می‌توانند به جامعه سرویس بدهند. این دو تیم از نظر بودجه شرایط خوبی پیدا کرده‌اند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن خاطرنشان کرد: به لحاظ فنی دوست نداشتم به یک تیم ایرانی خصوصا استقلال بخوریم. در درجه اول امیدوارم شاهد بازی خوب و تاکتیکی باشیم و پس از خواست خداست که چه اتفاقی می‌افتد. ما تکلیف‌مان را انجام می‌دهیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار